Skiareál Klínovec, nejvyšší vrchol Krušných hor a zároveň jedno z nejvýše položených lyžařských míst u nás. Klínovec lyžařům nabízí 47 km sjezdovek. Nově došlo k propojení Klínovce s Neklidem a Božím Darem.

Na Klínovci najdete 4 sedačkové lanovky a 6 lyžařských vleků. K dispozici je U rampa i snowpark s mnoha skoky a překážkami a také 30 km upravovaných běžeckých tratí. Lyžařské tratě všech druhů obtížnosti jsou pravidelně upravovány. Středisko nabízí sněhovou garanci modernizovaným systémem umělého zasněžování, které je plně automatizováno.

Skiareál Klínovec nabízí komplexní služby, mezi které patří restaurace a občerstvení, půjčovna vybavení, lyžařské školy, hlídání dětí a velký výběr ubytovaní v okolí areálu. Dalšími službami jsou 3 lyžařské školy, 2 půjčovny lyžařského vybavení a 3 skiservisy. Ubytování je možné v hotelech, apartmánech i v soukromých penzionech všech kategorií.

Poblíž Klínovce můžete vyzkoušet běžecké tratě Božího Daru

Boží Dar má díky své horské poloze jednu nespornou výhodu, kterou vezmou za vděk především běžkaři. Je to brzký sníh. V okolí Božího Daru lze provozovat běh na lyžích v upravených stopách v době, v níž se jiné lyžařské areály na zimu teprve připravují. V této části Krušných hor se nabízí více jak 120 km různě náročných běžeckých tratí.

Působí zde Ježíškova pošta a mají tu i Ježíškovu cestu., která má dva okruhy. Vydejte se na stezku, určenou především dětem, ale i dospěláci se určitě rádi projdou cestou plnou pohádkových postav!

V zimním období je pro pěší vyhrazen jen malý okruh Ježíškovy cesty, velký okruh lze absolvovat pouze na běžkách.

To, že na Božím Daru bydlí Ježíšek a že tu vyřizuje svou poštu možná mnoho dětí ani jejich rodičů neví. Děti nemusí čekat až na Vánoce a mohou se „setkat“ s Ježíškem hned na několika místech po celý rok. Mohou se vydat po stopách Ježíška. Po absolvování Ježíškovy cesty získají malé dárky.

 

Foto: pixabay/Couleur/KostkaCZ