Konec zimy nás vyhání zpět do ulic, za zajímavými lidmi a třeba také za novým kulturním zážitkem. Přinášíme vám pár tipů na letošní jarní výstavy, které jsou již v plném proudu ale přesto byste si je neměli nechat ujít. Lákáme na tvorbu mladých talentů i ikonická díla mistrů. Nezapomněli jsme ani na rodinné výstavy, které budou bavit malé i velké.

 Architektura na UMPRUM 2018 – Výběr z klauzurních prací

4.2. – 4.4. 2018

Winternitzova vila, Na Cihlářce 10, Praha 5

www.loosovavila.cz

První výstava společné spolupráce mezi UMPRUM a Winternitzovou vilou je věnována klauzurním pracím studentů ateliérů architektury. Těšit se můžete na výběr nejlepších prací studentů a to vše v nádherném prostoru funkcionalistické vily od Adolfa Loose.  Ideální cíl víkendové procházky po pražském Smíchově.

Zdroj: FB Winternitzova vila

Kamil Lhoták– Retrospektiva

7.2. – 22.4. 2018

Obecní dům, Náměstí republiky 5, Praha 1

www.retrogallery.cz

Pražská Retro Gallery vás zve dosud nejrozsáhlejší retrospektivní výstavu maleb Kamila Lhotáka. Jedná se o ucelený přehled děl od jeho nejranější tvorby až po práce ze závěru jeho života. V obecním domě si můžete prohlédnout na 200 pláten ze státních i soukromých sbírek. Některá díla jsou před veřejností vystavena poprvé. Jedna z nejkrásnějších výstav letošního jara, vřele doporučujeme.

Zdroj: www.retrogallery.cz

Bosch. Oživené vidění

19.1. – 5.5. 2018

Výstaviště Holešovice, Praha 7

www.vystavistepraha.eu

Hieronymus Bosch patří mezi nejzáhadnější malíře v dějinách umění. V roce 2016 uběhlo 500 let od jeho úmrtí a po celé Evropě se konaly nejrůznější akce na uctění jeho památky. Multimediální výstava „Bosh.Oživené vidění“ byla s velkým úspěchem představena v Berlíně mezi lety 2016 a 2017. V Praze tuto nezapomenutelnou podívanou můžete navštívit do 5. 5. 2018

zdroj: ticketportal

Sedmičky Josefa Lady

15.11. 2017 – 1.4. 2018

Tančící dům, Jiráskovo nám.6, Praha

Kdo by neznal ilustrace Josefa Lady? V Tančícím domě budete mít možnost obdivovat jeho známé i méně známé kresby, ilustrace ale i například volební karikatury. Výstava je umístěna ve 4 podlaží. V prvním nadzemním podlaží se představí návštěvníkům tvorba pro děti a to pomocí řady interaktivních exponátů jako jsou tablety s webovou aplikací na motivy obrázků Josefa Lady, auto s animací večerníčku Bubáci a hastrmani či maketa knihy Kaňka do pohádky, kterou mohou děti prolézat.

Zdroj: FB tančící dům

Fimfárum

27.1. – 25.4. 2018

Letohrádek Mitrovských v Brně, Veletržní 19, Brno

www.letohradekbrno.cz

Nezapomenutelné Fimfárum Jana Wericha ožívá v krásném prostoru Letohrádku Mitrovských v Brně. Vystaveny jsou zde trojrozměrné scény z jednotlivých pohádek celovečerního filmu. Těšit se můžete i na loutky, scénické návrhy, ilustrace i pravidelné promítání v „Zimním kině u Lakomé Barky“.

zdroj: FB Letohrádek Mitrovských Brno

Redaktorka webu Ženydívky.cz. Miluje design, hlavně ten český a módu.