Konec léta je pro rodiče spojen i s nákupem nezbytností pro školou povinné ratolesti. Ať už máte doma prvňáčka, který má školní radosti i strasti před sebou, žáka prvního stupně či ostříleného puberťáka, otázka číslo jedna zní vždy jasně – jaký batoh či aktovku vybrat, aby se dětem pod tíhou učení nezničila záda?

Na trhu najedeme nespočet typů, ale jak zjistíme, který batoh vyhovuje právě našemu školákovi a jaká jsou pravidla, kterými bychom se měli při výběru řídit?

Česká značka TOPGAL se věnuje výrobě školních batohů a aktovek již od roku 1993 a její výrobky se právem umisťují na prvních místech testů kvality.

Jaké tedy máme možnosti při výběru školní tašky? Pravidlem číslo jedna je řídit se výškou, váhou a tělesnou konstitucí vašeho dítěte.

Pro malé prvňáčky, je možno vybrat speciálně vyvinuté jednokomorové aktovky, či baťůžky, které mají utahování ramenních popruhů v jejich horní i spodní části a navíc i hrudní popruh. Když tyto popruhy správně utáhnete, nebudou batůžky padat ze zad ani drobnému školákovi.

Batohy pro školáky prvního a druhého stupně se liší hlavně střihem a objemem. Na výběr je z nespočet barev, stylů a velikostí. Batohy Topgal staví na svém vlastním neotřelém designu motivů, který školáky neomrzí a stanou se každodenním stylovým doplňkem.

Vybrat ten správný batoh pro středoškoláka někdy potřebuje silné nervy, ale studentské batohy Topgal splňují veškeré požadavky jak na design, tak na praktičnost – mají v zadní komoře polstrovanou kapsu, do které mohou studenti umístit svůj notebook nebo tablet. Pro starší studenty můžete vybírat i ze speciálních notebookových batohů, které mají kapsu na notebook důmyslně skrytou za zádovými popruhy, takže se nemusíte bát, že by vám nějaký nenechavec notebook z batohu vzal, třeba při jízdě v přeplněné MHD

Co říci na závěr? Vybírejte vždy z několika typů batohů – tím nejlépe poznáte anatomicky dokonalý kousek pro vaše dítě. A hlavně nezapomeňte dát vašemu školákovi při výběru batohu prostor.  Jeho připomínky ohledně stylu, velikosti a tvaru jsou důležité – vždyť s ním bude chodit do školy i několik let.

Autorka: Marie Čtvrtníková

Foto: www.topgal.cz

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.