Jen málokterá žena vyrazí do víru velkoměsta bez své oblíbené kabelky. Je to kousek, který kombinuje praktičnost i styl. Jaké kabelky jsou nyní in a jaká je ta pravá právě pro vás?

Jaké trendy vládnou roku 2021

Zatímco v loňském roce byly velkým hitem kabelky s výraznými zlatými řetězy, letos jsou v kurzu kabelky inspirované módou 40. a 50. let. Minimalismus a elegance jsou tudíž dvě hlavní myšlenky, které vévodí světu kabelek v roce 2021. Velmi trendy jsou menší jednoduché a jednobarevné kabelky zaobleného tvaru s krátkým uchem. Co se týče barev, převládají pastelové odstíny, zejména pak mentolová, světle růžová či žlutá.

TIP: Nemusíte mít v šatníku pouze kabelky luxusních značek, abyste byla trendy. Udržitelnost a ekologie jsou nyní také v módě. Poohlédněte se po kabelce například od ekologicky odpovědných zpracovatelů kůže.

Všestranná crossbody kabelka

Pokud by ve vašem šatníku měla být pouze jedna kabelka, rozhodně by jí měla být právě crossbody. Tento doplněk se perfektně hodí nejen na formální příležitosti, ale i ke každodennímu nošení. Předchůdce této kabelky pochází z americké společnosti Pony Express, jejíž pracovníci používali tzv. messenger bags, tedy tašky přes rameno. V dámské módní verzi se kabelka poprvé objevila v 50. letech 20. století a ihned si získala náklonnost žen po celém světě. Charakterizuje ji minimalismus a praktičnost. Pokud navíc sáhnete po kabelce výraznější barvy, skvěle vám poslouží ke zvýraznění celého outfitu.

Hit jménem mikrokabelka

Mezi žhavé módní hity letoška rozhodně patří mikrokabelky. S tímto trendem přišel návrhář Simon Porte Jacquemus, který představil svou první mikrokabelku v roce 2009. Patří sice mezi stylové kousky, rozhodně však postrádá praktičnost. Do některých se vám stěží vejde rtěnka nebo klíče. Některé mikrokabelky totiž můžete držet pouze prsty. Jedná se tedy spíše o módní doplněk, s nímž na večírku rozhodně zazáříte, obzvlášť zvolíte-li například sytě oranžovou variantu.

Velký parťák do práce i do města

Přestože jsou malé kabelky krásným doplňkem vašeho zevnějšku, větší věci do nich dáte jen s obtížemi. Mějte proto v záloze jednu větší tašku, kterou můžete nosit jak do práce, tak i na pochůzky po městě. Ideální volbou je v tomto případě velká kabelka, kterou hravě hodíte přes rameno. Některé z nich mají kromě dvou klasických uch i jeden popruh přes rameno. Ve vteřině z nich tak vykouzlíte větší crossbody kabelku. Velkou výhodou takové tašky je pak její vnitřní prostor, do kterého snadno uložíte notebook, tablet nebo třeba diář.