Ledová zima, sníh, suchý vzduch a nošení čepic dají vlasům pořádně zabrat. Následkem jsou vysušené vlasy a svědivá pokožka. V zimním období je potřeba věnovat vlasům dostatek pozornosti a extra porci ochranné péče. Navíc pro vás máme tipy jak dodat vaší hřívě objem už od kořínků a zabránit tomu, aby se na vlhkém vzduchu nepříjemně zkrabatila.

Vlasy je potřeba hydratovat. Zvládnete to s šampony a kondicionéry s obsahem vyživujících rostlinných olejů. Zvolte takové produkty, které neobsahují parabeny, silikony a jsou na přírodní bázi. Eliminujete tím zbytečnou zátěž vašich vlasů.

V zimním období bývá častým problémem suchá svědivá pokožky hlavy a vznik otravných šupinek. I zde se snažte volit co nejméně zatěžující produkty. Pokud je váš problém již hodně rozvinutý, poraďte se o vhodných produktech v lékárně. Jestli jde jen o sezonní záležitost, dobrý výsledek zajistí například hluboce čistící micelární šampony. Jemným způsobem odstraní odumřelé buňky a chrání přirozené pH pokožky hlavy.

Dopřejte si pořádnou výživu!

Proti lámavosti vlasů a roztřepeným konečkům použijte jednou týdně intenzivně pečující kúru. Masky na vlasy dokážou obnovit strukturu vlasů, vyhladit jejich drsný povrch, zlepšit poddajnost a zvýšit lesk.

Vyživující kúru zvládnete i bez velkých příprav z domácích surovin. Stačí troška kokosového oleje, který lehce zahřejete (pozor, teplota nesmí přesáhnout 40 stupňů). Naneste ho na vlasy, překryjte je igelitovým sáčkem a poté ručníkem. Nechte působit alespoň hodinu a poté umyjte běžným způsobem. Pokud máte vlasy mastnější, použijte olej pouze na konečky vlasů.

Sundáte si čepici a vaše krásně vyfoukané vlasy jsou spláclé jako helma? Jak zařídit, aby opět vypadaly nadýchaně? Stačí vám k tomu boosting sprej, který nastříkáte přímo ke kořínkům. Tento druh stylingových přípravků vlasy nadzvedne už od kořínků a dodá jim extra velký objem po celé délce. Jako alternativu boosting sprejů můžete použít suchý šampon ve spreji. I ten vlasy krásně nadzdvihne, dodá jim objem a krásně je provoní. Prodává se i v kapesní velikosti, která skvěle padne do kabelky a vy ho tak budete mít stále při sobě. Nevýhodou je, že je potřeba vlasy nejdéle druhý den po aplikaci umýt.

Proti krabacení vlasů pomohou speciální vyhlazující séra s obsahem vyživujících olejů. Vlasy nejen krásně uhladí, ale navíc jim dodají nádherný lesk.

Autor: A. Babuková

Foto: pixabay.com/Free-Photos

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.