Rozchod. Slovo, které slyší jen málokdo rád, ale bohužel i smutné a nepříjemné věci se stávají. A v životě se s nimi musíme vyrovnat. Podle vztahové koučky Maggie Larott je nutné projít náročnou fází truchlení.

 Čeká vás rozchod nebo ho máte čerstvě za sebou? Máme pro vás několik rad, jak se s takovou nepříjemnou životní událostí vyrovnat. „Především je důležité pustit city ven. Pokud se vám chce plakat, zavřete se na víkend doma a vyplačte se. Koukejte se na romantické filmy, jezte čokoládu a prostě si „užijte“ truchlení, to je dobrý začátek. Jen pozor, neměli byste se mu tímto způsobem poddávat více než dva nebo tři dny,“ radí vztahová koučka Maggie Larott. Po několika dnech je však nezbytný návrat do života.

Nikdo od vás samozřejmě nečeká, že budete dělat, že se nic nestalo, ale je nutné se neuzavírat před světem.Velkou chybou je podle psychologů se doma před světem. To vede jen k nekončícímu smutku a někdy dokonce k depresím. Raději jděte věn s kamarádkami, dejte si víno a poplačte si jim na rameni, rozeberte, proč váš vztah skončil.

Otevřít se novým možnostem

I toto by ale měla být jen další etapa, jak se vyrovnat s rozchodem a neměla by trvat déle než měsíc. Pokud byste se s rozchodem začali vyrovnávat až s moc velkou pomocí alkoholu, také by to nebylo správné.Měsíc po rozchodu je ta správná doba se „oklepat“ a jít dál. Vzpomínky vás budou přepadat ještě dlouho, ale truchlení už bylo dost, pro jedno kvítí slunce nesvítí a bylo by dobré, abyste se neupínali na bývalého partnera a byli otevření novým možnostem.

Nikam se nežeňte, ale zkuste se zapsat na zajímavý kurz, vyrazit s přáteli na víkend a zase začít poznávat nové lidi. Pokud je váš žal stále příliš velký, nebo máte dokonce pocit, že se vaše vnitřní situace zhoršuje, není od věci se zajít poradit s psychologem nebo vztahovým koučem.

foto: depositphotos.com/knut wiarda

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.