Říká se, že oči jsou odrazem naší duše. Jak ale pečovat o jejich okolí? I to dotváří celkový dojem, proto by nemělo být opomíjeno. Pokožka kolem očí je velmi jemná, citlivá a snadno může dojít k jejímu podráždění. Navíc jde o viditelná místa, na kterých se snadno tvoří první vrásky. Poradíme vám jak na to.

Důkladné, ale šetrné odličování

Odličování či čištění pokožky by mělo být rituálem každé ženy. Pro odlíčení očního okolí, je dobré použít produkty s jemnější konzistencí. Vhodná jsou pleťová mléka, mycí gely, pěny či odličovací oleje. Při výběru produktové řady je nutné zohlednit její složení, obzvlášť v případech, pokud jste alergická. Dráždivě mohou působit zejména éterické oleje, přípravky s obsahem alkoholu či ropných látek. Naopak příjemné osvěžení a zklidnění dodají unavené a podrážděné kůži výrobky s obsahem aloe vera či avokádového oleje. Pro odlíčení použijte prsty či vatový tampon a nezapomeňte, že krouživé pohyby musí vést od vnějšího koutku oka směrem k nosu.

Odličovací olejíček, Ziaja Gdanskin, 169 Kč

Jemný odličovací krém Sensitive Végétal, Yves Rocher, 249 Kč

Jemná čistící pěna, Weleda, 299 Kč

Následná péče

Již po dvacátém roce života začíná kůže pomalu ztrácet hydrataci. Do „čtyřicítky“ si vystačíte s hydratačními fluidy či krémy, které ztrátu víceméně pokryjí. Po čtyřicítce je však potřeba sáhnout po „těžším kalibru“ a vyzbrojit se produkty s regeneračními a vyživujícími složkami, vhodná jsou též séra, která se používají pod pleťový krém.

Oční krém pro omlazení pleti Cellular Anti-age, Nivea, 314,90 Kč


Rozjasňující gel krém s kyselinou hyaluronovou, Neutrogena, 255 Kč


Ledový liftingový krém na víčka s černým kaviárem, Natura Siberica, 395 Kč

Pár tipů na závěr:

  • Unaveným očím ulevíte chladivým obkladem. Použít můžete například plátek okurky či vychlazený pytlík černého čaje. Stačí zavřít oči, přiložit zábal na víčka a chvíli relaxovat.
  • Masáž očního okolí přinese úlevu. Poklepávejte prsty kolem očí. Opět platí, že jde o pohyb v kruhu směrem od vnějšího koutku k vnitřnímu.
  • Nejlepším lékem proti kruhům pod očima je dostatečný spánek a zdravá strava. Když už se tmavé skvrny objeví, sáhněte po speciálních krémech, které jsou obohacené o retinol či vitamín K.
  • Při líčení očí, zejména při vytváření oční linky, kůži oka nenatahujte. Zbytečně byste si tím přidělala vrásky navíc.

foto: depositphotos.cz/seprimoris

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.