Lámavé, poškozené vlasy s roztřepenými konečky jsou hlavním důvodem, proč vlasy stříháme a s těžkým srdcem zkracujeme jejich délku. Proč se nejčastěji potýkáme s horší kvalitou právě u této části vlasů? Chcete dlouhé vlasy, které nemusíte neustále zkracovat o roztřepené konce? Každý problém má své řešení. Zeptali jsme se odborníka na radu, jak tomuto vlasovému problému předcházet.

I když má každá žena jinou představu o ideálním střihu a barvě, jednu věc mají všechny ženy společnou – touhu po krásných, zdravých vlasech. Realita však bývá těmto snům na míle vzdálená. Při pohledu do zrcadla často vidíme spíše unavené, narušené vlasy zbavené lesku a to, co vidíme na modelkách v pověstných reklamách, se zdá jako nedostižný ideál.

Problém roztřepených konečků je častější u žen se suchými, poškozenými a lámavými vlasy, ale může se objevit i u jiného vlasového typu. Konečky jsou nejcitlivější částí vlasů, tím pádem jsou nejvíce náchylné k poškození. Kvalitu naší kštice ovlivňuje řada vnějších faktorů, od počasí přes životní prostředí, v kterém žijeme, až po barvení, fénování a nešetrné úpravy.

Nejúčinnější je prevence

Pamatujte, že vždy je lepší problému s roztřepenými konci předcházet než jej řešit. Kvalitní šampony a kondicionéry jsou nutnou součástí arzenálu vlasových přípravků. Pokud trpíte na suché, lámavé vlasy, investujte do kvalitnější vlasové kosmetiky. Důležitá je pořádná dávka hydratace a šetrná péče bez zatížení. „Minerální šampon na vlasy s výtažky z Mrtvého moře jemně odstraňuje nečistoty, obnovuje přirozené pH pokožky a její ochrannou vrstvu. Pomáhá revitalizovat a zpevnit vnější i vnitřní strukturu vlasu, vyživuje kořínky, a tím zmírňuje nadměrné vypadávání vlasů,“ popisuje Kateřina Ludvíková, ředitelka společnosti NevO Dead Sea SPA, která se zaměřuje na výrobu vlasové kosmetiky s drahocennými výtažky z Mrtvého moře.

Základní péči doplňte o speciální výživná séra a olejíčky, které dovedou mnohé zachránit. Pokud chcete mít krásné, zdravé a silné vlasy, použijte vlasové sérum s arganovým olejem, které podporuje krevní oběh a metabolické procesy v pokožce hlavy, posiluje vlasové cibulky a vyživuje je. Tím pomáhá stimulovat růst vlasů a zabraňuje nadměrnému vypadávání. Použití je jednoduché. Několik kapek séra se zahřeje v dlaních a vmasíruje se do vlasů a pokožky hlavy.

Arganový olej, nazývaný také marocké tekuté zlato, udržuje kořínky i pokožku hlavy zdravou. Rakytníkový olej urychluje růst a zabraňuje vypadávání vlasů. Lněný olej a panthenol dodávají vysoký lesk.

Ovocné a květinové extrakty a esenciální oleje v BIO kvalitě

Můžete vyzkoušet osvěžující ovocný šampon pro normální až mastné vlasy. Bio šampon grep a pomeranč, Faith in nature. Šampon obsahuje směs grapefruitů a pomerančů, které vynikají čistícími schopnostmi. Dále obsahuje květinové výtažky, oleje z citrusů, glycerín a vitamín E, složky, které oživí a posílí vlasy a vlasovou pokožku. Značka je držitelem certifikátu Vegan – rostlinná kosmetika a drogerie.

Okamžité řešení

Pokud už je na jakoukoli prevenci pozdě a vy přemýšlíte, jak odčinit vzniklé škody, nejlepší je vydat se radikální cestou a konečky ustřihnout. Rozhodně se ale do odstřihávání poškozených konců nepouštějte sami, kancelářské nůžky nejsou to pravé ořechové, co by vaše hříva ocenila. I když se to zdá jako banální úkol, speciální ostré nůžky používané v kadeřnických salonech jsou nenahraditelné. Pravidelné zastřihování navíc vlasy udržuje v dokonalém a poddajném tvaru.

 

Foto: ČTKPANel/PavleticPIXSELL/pixabay/Deedee86/redakce