Vánoce se nezadržitelně blíží a nám se v hlavě rojí spousta úkolů a povinností, které musíme zařídit, než zasedneme ke štědrovečernímu stolu. Měli bychom však myslet hlavně na to, že Vánoce jsou svátky klidu a pohody a držet se hesla: Co si můžeš zjednodušit, prostě si zjednoduš. A o sváteční výzdobě to platí dvojnásob. Adventní věnec máme již hotový, ozdoby na stromeček se také nějaké najdou a k dokonalému navození vánoční atmosféry si můžeme pomoct jednoduchými triky. Velké a nákladné dekorace hoďte za hlavu. Vsaďte na jednoduchost, vzdušnost a čisté linie.  Vdechnout vašemu domovu kouzlo Vánoc vám s našimi nápady zabere pár minut.

Krása ve skle

Světelné řetězy jsou nepostradatelným pomocníkem při různých dekoracích. K Vánocům se hodí bílé nebo žluté světlo, které můžete jednoduše aranžovat do váz, mís, skleněných tub. Přidejte k němu šišky, skleněné kuličky, bavlněné koule, vatu nebo řetěz pouze smotejte a zavřete do luceren. Fantazii se meze nekladou.

Zdroj: pinterest

Velice efektní je umístění světel do různých lahví, které můžete ponechat čisté, či obalit v třpytkách nebo kamínkách.

Zdroj: pinterest

Svítící dekorace

Losi, sobi, vločky i srdce neodmyslitelně patří k zimě a adventu obzvlášť. Najdeme je v různých provedení, od zavěšení na girlandě až po volně stojící dekorace. Sváteční atmosféru hezky navodí i  vrbová proutí a větve, ozdobená LED svícením.

 

Světelné řetězy

I klasické svítící řetězy prošly posledními lety inovací a dostaly novou tvář. Zavěsit je můžete na stromeček, římsu krbu, do oken, ozdobit jimi zábradlí, prostě kam uznáte za vhodné. Vybírat můžete od malých bodových žároviček až po větší řetězy různých tvarů.

 

Foto: Pinterest, archiv firem

Redaktorka webu Ženydívky.cz. Miluje design, hlavně ten český a módu.