Ženy touží být dokonalé alespoň pro muže, které milují. Co ale pro muže znamená dokonalost jejich protějšku? Oslovila jsem dvacet mužů mezi dvaceti a padesáti a zde jsou jejich odpovědi.

Dokonalosti se bojím

Ženská touha po dokonalosti je pro mnoho mužů nepochopitelná, pro některé dokonce děsivá. „Moje bývalá přítelkyně nebyla spokojená nikdy s ničím. Jak vypadá, jaký má šatník, se svou postavou. To samotné by mi asi ani tolik nevadilo, to je každého věc a povaha. Jenže jakmile začala nespokojenost narůstat, věděl jsem, že se odrazí v celé domácnosti – začala být nepříjemná, hádavá, všechno byl problém, za mnoho věcí jsem ve finále mohl já.

Když dnes slyším z úst nějaké ženy větu typu, musím toho na sobě ještě hodně změnit, zdrhám, až se mi za patami práší,” napsal mi Tomáš. Mně osobně se moc líbil názor Marka: „Já mám pochopení, když se člověk chce zlepšit, trochu zhubnout, něco se naučit, mají to chlapi i ženy, je to normální, ale pokud jde o ženskou touhu po dokonalosti – vždyť my bychom si je nevybrali a nezačali s nimi chodit, kdyby se nám nelíbily? Tak kašlete na zdokonalování a raději si užívejte života…“ No, něco na tom bude.

Kam se poděla ženskost

Ještě než si, dámy, začnete stěžovat, že se po vás chce od mateřství po vzhled sexy bohyně všechno, musím říct, že většina dotázaných na úvod řekla, že chápou, že to ženy dnes opravdu nemají snadné. „Abych byl upřímný, nechtěl bych být žena ani za nic. Pracovat na plné obrátky v práci, doma a ještě držet pořád dietu, abych byl sexy a tak vůbec, děs – běs!“ řekl mi Karel.

Každopádně přes tenhle názor muži smutní za ženskostí: „Vím, že to není jednoduché, ale ženskost není ve vzhledu, ale v chování. Ženy se dnes opravdu často chovají jako muži. Nenechají si ani pomoci do kabátu, na večeři se před číšníkem hádají, kdo bude platit a pak by v soukromí chtěly, abychom se k nim chovali jako by byly princezny. Ale ono je to těžké, když s vámi soutěží a chovají se jako kolegové v práci, pak najednou přepnout na mazlivý režim,“ svěřil se Petr.

Společné zájmy dokáží zázraky

V tomto se také shodlo mnoho dotázaných. Prý, když je muž schopen s ženou najít společný zájem, aspoň jeden, tak je vyhráno. Taková souhra dokáže zaženhnat i nepříjemné krizové situace. „S manželkou jsme oba blázni do muziky, já hraju na kytaru, ona na klavír. Má proto pochopení pro moji kapelu, je jí jasné, že občas se vystoupení protáhne, že musíme zkoušet. I když já hraju rock a ona klasiku, mám stejné pochopení pro ni a občas muzicírujeme i spolu. Jsem rád, že hudba umí zažehnat sem tam nějakou tu krizi, je super být na jedné vlně. Dříve se mi to nikdy nestalo a je to osvěžující,“ napsal mi Kryštof.

foto: depositphotos.com/everett225

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.