Výzkumy více a více poukazují na to, že se nám tu vytvořila jakási single generace, to ale  neznamená, že bychom po lásce a panu „dokonalém“ netoužily. Psychologové se shodují, že jaro je tím správným obdobím, kdy začít hledat.

„Láska je láska,“ zpívalo se v slavné písničce… jenže když není, kde ji vzít? Z vašich dopisů i od lidí v mém okolí vím, že v dnešním stresu plném světě není jednoduché lásku hledat a najít. Doba je rychlá, pracovní tempo, leckdy, neúnosné a najít vůbec energii vyrazit někam ven, není jednoduché. Co tedy s tím, a jak si najít partnera?!

Jaro je lásky čas

Odborníci se shodují, že jaro je tím správným časem, kdy je dobré začít hledat nový protějšek. Zima na naši psychiku působí utlumujícím dojmem, a jsme rádi, že doma zalezeme pod deku s dobrou knihou, spíš než abychom volný čas trávili venku. S jarem a hlavně slunečními paprsky přichází chuť na sobě začít pracovat, očistit tělo i mysl a začít také zase „lovit“. Tessa Greihart, známá německá terapeutka zabývající se ženskými vztahy říká: „Podle mého názoru je důležité, než žena vyrazí do společnosti a otevře své tělo i mysl hledání nového partnera, aby se cítila dobře. Proto svým klientkám radím, nejprve se na sebe podívejte, když jste nahé před zrcadlem, bedlivě se prozkoumejte a napište si, co vám vadí, co byste chtěly změnit. A pak se tomu pár týdnů věnujte. Podle mých zkušeností, jen žena, které je ve svém těle dobře, vysílá pozitivní vibrace na které je schopna „ulovit“ muže po kterém touží. Jakmile z ženy vyzařuje – nelíbím se sama sobě – nemám se ráda, nepřiláká nikoho nebo jen muže, který pro ni nebude přínosem.“

Naplánujte si společenský život

Čím jsme starší, tím méně se nám obvykle chce vyrážet do společnosti. Proto je důležité, pokud po nové lásce toužíte, abyste si svůj společenský život naplánovala. Je dobré si s kamarádkami pravidelně vyrazit na výlet, víkend, procházku či do divadla a na večeři. Potkat pana Božského samozřejmě můžete i třeba v tramvaji, ale je dobré se neukrývat před světem. Dobrou příležitostí k navazování nových přátelství, možná i vztahů, jsou různé zájmové skupiny, ať už třeba kroužek fotografování nebo přednáška o čínské medicíně… Určitě bych nezavrhovala ani seznamky, jen si to chce vybrat nějakou serióznější. Mnoho mých známých si právě tímto způsobem partnera našlo, mnoho naopak rezignovalo po několika špatných zkušenostech – tak tedy, hlavně opatrně.

Neberte si nic osobně

Zakončím tento článek jednou z Čtyř dohod, které tak krásně prezentuje Jaroslav Dušek. Otevřete se životu a s krásným počasím neseďte doma, nikdy nevzdávejte život, ani šanci na to, že potkáte svou vysněnou lásku, ať je vám třicet nebo sedmdesát. Neslevujte ze svých požadavků, pokud dávají smysl… Důležité ale také je, nebrat si věci tak moc osobně. Neúspěch je součást úspěchu, tak je nutné počítat s tím, že ne vždy bude ten, kdo vás zaujme opětovat náklonost, to ale neznamená, že byste vy byli špatní… Říká se, že na každého někde ve světě čeká ideální protějšek, je jen důležité  tomu věřit a dát prostor. Ego v hledání lásky nemá co dělat. Dost vztahových terapeutů se shoduje na tom, že mnoho lidí, zejména žen, se po několika odmítnutích nebo nešťastných láskách stáhne do sebe a odmítají se citům znovu poddat. Je to ale škoda, málokdo totiž dokáže žít single život a být přitom opravdu šťastný a spokojený s tím co má.

Foto: Profimedia.cz

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.