Mýtus o tom, že ženy rády usrkávají jen sladké likéry, koktejly, nebo maximálně nepohrdnou trochou vína, je stále u mnoha lidí vžitý. Ve skutečnosti dokážou ocenit třeba kvalitní gin nebo whisky.

Muž kvituje, když je žena při chuti. K čemukoliv. Když je ale ona při chuti moc,  on ztrácí půdu pod nohama. Ženy už na sebe umí myslet a nespokojí se jen tak s něčím. Ani v sexu, v jídle, a už vůbec ne v pití. A je tady další celospolečenský mýtus: Ženám chutnají  jenom bublinky a koktejly. Chyba lávky! Nezříkají se ani ostřejšího pití. Třeba takový gin je vyloženě přitahuje. Nebo whisky. A ta česká zvlášť! V květnu proběhla v Londýně mezinárodní soutěž Women´s wine & spirit awards. Jde o jednu z nej soutěží vín a lihovin na světě, ve které rozhodují o vítězi jenom ženy. A tady Česko  zabodovalo: první ryze česká whisky Trebitsch vyráběná v Třebíči si odvezla zlatou medaili. Porotkyně to opravdu neměly jednoduché. Ochutnaly více jak tisíc vzorků vín a lihovin z třiceti osmi zemí z celého světa.  Čtyřletá Trebitsch Czech Single Malt Whisky ve své kategorii zabodovala a porazila i tradiční skotské palírny.Třebíčská whisky zaujala porotu svou jedinečnou chutí, kterou milují dámy i pánové.

 „Naše whisky je dělaná poctivě a s láskou. A je to poznat. Vyznačuje se chutí sladšího charakteru, ve které najdete tóny ovoce, vanilky nebo karamelu. 40% jednosladová whisky Trebitsch je velice jemná a svým krémovým charakterem je přirovnávaná k dojmu z konzumace prémiových dezertů,“ popisuje chuť oceněné whisky distillery master Trebitsch old town distillery a otec myšlenky výroby whisky v Třebíči Tomáš Dyntar. Zlaté české ručičky zase jednou ukázaly, co svedou.

foto: depositphotos.com/AllaSerebrina

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.