Cyklistika je pohodový sport, který musí bavit. Vyžaduje nejen “vymazlený stroj“, ale i stylový funkční outfit! A o tom nemůže být jistě pochyb. Je na každém z Vás jakou odnož cyklistiky zvolí a jaká jej pohltí. Historicky nejstarší je silniční cyklistika a pak postupně přibývali i další hravé disciplíny: MTB (horská kola), BMX, biketrial atd. Každá vyžaduje náležité oblečení.

Silniční outfit (nejen) pro Tour de France

Absence bahna, místo jízdy předurčuje, že i samotný styl tohoto oblečení je tzv. zajetý do rychla.  Stejně tak je to v případě střihu a barev. Vyznavači silniční cyklistiky preferuji více race styl cyklistických outfitů.  Nestane se, že by si silniční cyklista vzal volné kraťasy a volný dres. Vše je úzce střiženo a kopíruje siluetu ženského i mužského těla. Možná v případě tzv. gravel biku – “štěrkoletu“ (moderní formě silniční cyklistiky je tomu jinak), neboť více tíhne k pohodové jízdě v lehkém terénu.   

A jak vypadá aktuálně trendy dámský dres? Třeba takto… Dámský dres Premier je ušit v komfortním přiléhavém střihu Perform Fit. Je vyroben z prodyšné a elastické tkaniny Dot Hot Light. Velmi praktický je 3D raw-cut límec proti škrábání, tubular konstrukce rukávů proti vyhrnování bez zbytečné komprese paží. Za zmínku také stojí kapsový díl s reflexními prvky, cena 2830 Kč.

foto: depositphotos.com/RomanPashovsky

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.