Role Eleven v seriálu Stranger Things jí vynesla světový úspěch a popularitu. Sympatická herečka, zpěvačka a modelka Millie Bobby Brown, má na Instagramu téměř třicet dva milionů sledujících! Její doménou však není pouze herectví. Má vlastní kosmetickou produktovou řadu s názvem Florence by Mills a je též nejmladší ambasadorkou dobré vůle humanitární organizace UNICEF.  

I přes svůj nízký věk se dokázala v showbusinessu prosadit a za herecké umění získala několik ocenění. Na obrazovkách se poprvé objevila v roce 2013, ve fantasy seriálu Once Upon a Time in Wonderland, kde si „střihla“ malou vedlejší roličku. Následovalo účinkování v seriálech Intruders, Námořní vyšetřovací služba, Chirurgové, Taková moderní rodinka a v průlomových Stranger Things, které produkuje internetová stanice Netflix. V loňském roce se objevila i na plátnech kin, a to ve snímku Godzilla II Král monster. Letos ji můžeme sledovat v pokračování Godzilla vs. Kong a mysteriózním dramatu Enola Holmes.

Španělka, Američanka nebo Britka?

I když se narodila ve španělské Marbele, místní jazyk příliš neovládá. Millie Bobby Brown přišla na svět 19. února 2004 a v zemi milovníků koridy pobyla pouze čtyři roky. Poté se spolu s rodiči stěhovala do jejich rodné země, kterou je Británie. Ani zde se příliš dlouho neohřála a o pár let později, v roce 2011, rodina přesídlila do Spojených států amerických, konkrétně na Floridu. I když je národností Britka, v mluvě herečky budete po britském přízvuku pátrat jen marně. Brownová v jednom z rozhovorů uvedla, že se americký akcent naučila ze seriálů na Disney Chanellu.

Millie má celkem tři sourozence – staršího bratra Charlieho, sestru Paige a mladší Avu. Ve floridském Orlandu navštěvovala kurzy herectví. Poté, co si ji na jednom z workshopů vyhlédl agent hledající talenty, její rodiče prodali všechen majetek a přestěhovali se do Hollywoodu. Chtěli dát své dceři šanci stát se herečkou a její kariéře mnohé obětovali. Než přišla role ve Stranger Things, prošli si nepříliš lehkým obdobím, ale vyplatilo se! Millie uspěla a rodině je za vše velmi vděčná.

Podivné věci

V malém městečku Hawkins dojde k několika zvláštním událostem, a když zmizí místní školák, rozhodnou se jeho kamarádi přijít věci na kloub. Ti spolu s jeho rodinou, tajemnou dívkou Eleven, již hraje Millie Bobby Brown a šerifem, začnou pracovat na jeho záchraně.

Není tajemstvím, že chemie mezi seriálovými herci zafungovala a z party mladých kamarádů se stali přátelé i ve skutečnosti. Dalšími hereckými hvězdami Stranger Things jsou Winona Ryderová, která hraje matku zmizelého Willa Byerse a Dan Hopper, seriálový šerif.

Stranger Things se staly jednou z nejpopulárnějších show produkce internetové televize Netflix. Třetí řada seriálu lámala rekordy co do sledovanosti; pustilo si ji více než čtyřicet milionů domácností a fanoušci se nemohou dočkat, jak to všechno bude dál. Produkce Netflixu dala na svatého Valentýna fandům seriálu krásný dárek, v podobě traileru k nadcházející čtvrté řadě. A my jsme napjatí, jak budou dobrodružství jednotlivých postav pokračovat!

Foto: ČTK/AP/Jordan Strauss, YouTube