Talentované herečce a úspěšné modelce Caitrioně Balf je čtyřicet. Do srdcí českých diváků se zapsala zejména rolí odvážné Claire Fraser v televizním seriálu Cizinka, natočeném podle předlohy Diany Gabaldon. Společně s hereckým kolegou, skotským hercem Samem Heughanem, vytvořili manželskou dvojici, která si získala fanoušky po celém světě.

Herečka Caitriona Balf se narodila 4. října 1979 v Dublinu. Dětství prožila na irském venkově a k herectví měla vždy kladný vztah. Účinkovala ve školním divadelním kroužku i místním ochotnickém divadle. Dramatické umění se nakonec rozhodla studovat na univerzitě v Dublinu, kariéru však shodou okolností odstartovala jako modelka.

V devatenácti letech se dostala do hledáčku scouta modelingové agentury Ford Models a získala první angažmá v Paříži. V branži byla velmi úspěšná; stala se tváří řetězce H&M a pracovala pro věhlasné značky jako Chanel, Moschino, Louis Vuitton, Dolce & Gabbana, Dior, Burberry… Po přehlídkovém mole se procházela i jako „andílek“ značky spodního prádla Victoria´s Secret a zdobila stránky módních časopisů jako Harper´s Bazaar, Vogue či Elle. 

Práce v modelingu sice byla dobrou cestou jak se finančně zabezpečit, ale Caitrionu příliš nenaplňovala a dokonce ji frustrovala. Nakonec se rozhodla vrátit k původní, herecké profesi a začala hledat práci ve filmovém průmyslu. Po účinkování v seriálech H+ a The Beauty Inside přišel průlom. V září 2013 získala Balfová osudovou roli Claire Fraserové v seriálu Cizinka (v originále Outlander). Fanoušky velmi očekávaná televizní premiéra páté řady Cizinky je určena na 16. února.

Postava hrdé a statečné zdravotní sestry ji proslavila a seriál je ceněn i díky jejímu vyjímečnému hereckému výkonu. S kolegou Samem Heughanem, který ztvárnil jejího seriálového partnera, ji pojí velké přátelství. V médiích se sice objevilo mnoho spekulací o jejich údajném vztahu, ty však herečka definitivně zarazila letos v srpnu, kdy se provdala za hudebního producenta Tonyho McGilla.

 

Foto: Depositphotos

Více o hvězdných narozeninách se dozvíte zde