Nejposlouchanější rádio pro mladé vyhlásí 13. března výsledky dalšího ročníku Hudebních cen Evropy 2. Přímý přenos z udílení cen tohoto prestižního hudebního žebříčku mohou posluchači slyšet v živém rádiovém vysílání a online na Facebooku a webu Evropy 2.

Nejvíce nominací může letos proměnit zpěvačka Emma Drobná nebo kapely Kryštof, Chinaski a Mirai. Nově je připravena také velkolepá show v pražském klubu ROXY, kde vůbec poprvé vystoupí v nové sestavě kapela Chinaski. Na akci se dále představí Eddie Stoilow s Lenny a další čeští umělci a nebude chybět ani celá moderátorská parta z rádia. Účast přislíbil i světoznámý britský DJ a producent Sigala, jehož songy na Youtube boří hranice sto milionů zhlédnutí.

V úterý 13. března se uskuteční už 6. ročník Hudebních cen Evropy 2. Přímý přenos mohou posluchači slyšet na Evropě 2 od 15.00. do 18.00. Oproti loňskému roku proběhne po skončení oficiálního programu ještě velkolepá show v klubu ROXY. Tam se vůbec poprvé v nové sestavě představí kapela Chinaski, dále Eddie Stoilow, Lenny, Light& Love, Peter Aristone nebo DJ Roxtar z Dance eXXtravaganzy Evropy 2, který je v současnosti nejlepším českým DJ a který ČR zastupoval na světovém finále Red Bull 3style. Vstupenky na akci jsou již nyní v předprodeji v síti GoOut.cz.

Účast přislíbil i světoznámý britský DJ a producent Sigala.

Pro letošní rok získala nejvíce nominací v Hudebních cenách Evropy 2 zpěvačka Emma Drobná. Šanci na vítězství ve vícero kategoriích mají také kapely Chinaski, Mirai a Kryštof. Na objev roku jsou nominováni: Emma Smetana, LinaKaro, Emma Drobná a kapela Hodiny. O tom, kdo v jednotlivých kategoriích převezme cenu, rozhodují už pošesté ti nejpovolanější – posluchači a fanoušci rádia, pouze Divokou kartu Evropy 2 jako jedinou cenu vybírají hudební odborníci. Posluchači Evropy 2 mohou hlasovat pro své favority ve dvou kolovém hlasování. První kolo, ze kterého vzejdou finalisté, bude ukončeno 28. února. Následně mohou posluchači ještě ovlivnit pořadí prvních čtyř míst, a to až do 9. března hlasováním na stránkách www.evropa2.cz.

„Hudební ceny Evropy 2 si rok od roku získávají větší renomé a jsem velmi ráda, že i letošní ročník slibuje velkolepou show. Nejprve proběhne přímo v prostorách rádia Evropa 2 vyhlášení kategorií: zpěvák, zpěvačka, kapela, DJ, český i zahraniční song, album, videoklip, moderátor Evropy 2 a objev roku, kde posluchači volí mezi těmi nejlepšími českými interprety. Pak máme připravené ještě dvě speciální kategorie, divokou kartu Evropy 2 a speciální kategorii Nejoblíbenější song Youradio, která nese název podle české hudební streamovací služby,“ říká Lenka Maureryová, ředitelka Evropy 2.

Slavnostní udílení Hudebních cen Evropy 2 si tradičně nenechá ujít celá moderátorská parta Evropy 2 v čele s Leošem Marešem a Patrikem Hezuckým, ale také řada předních českých muzikantů, producentů a hudebních odborníků.

Text a foto: Lagardere Active ČR/Zuzana Nevoralová

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.