Možností hubnutí je mnoho a pár kilo dolů se na jaře vždycky hodí. Jedním z oblíbených trendů v této oblasti je určitě program Metabolic Balance. O čem je a pro koho je vhodný?

Možná se zdá, že se jedná o výživovou novinku poslední doby, ale program Metabolic Balance vznikl už před 19 lety, v roce 2000 v Německu. Kombinuje v sobě výživové poradenství mnoha směrů. Základem filosofie Metabolic Balance je předpoklad, že když tělo bude pracovat na základě dobře vyvážených kombinací potravin, bude hubnout.

Jak vzniká individuální plán

Nutričních plány pro klienty, kteří se rozhodnou nastoupit do programu, zohledňuje mnoho vstupních parametrů, včetně krevního rozboru. Nutriční plány tak obsahují jak individuální doporučení, tak soubor důležitých obecných pravidel. Klient má jasný návod ve formě osnovy a zároveň možnost volby potravin z individuálního seznamu, dle sezóny, možností a chuti. Výhodou je například, že nemusíte počítat kalorie. Základem jsou tři vyvážená jídla a mezi nimi by měly být dosti dlouhé pauzy – je vidět, že tento systém se inspiroval i u pět tisíc let starého ájurvédského systému.

Nápomocní výživoví poradci

Systém Metabolic Balance vám do praxe pomůžou uvést školení výživoví poradci. Ti provádí klienta v minimálně 7 individuálních schůzkách všemi 4 fázemi programu: přípravnou, přísnou, přechodovou a udržovací. Jak již názvy napovídají, jsou jednotlivé fáze různě odstupňované, přičemž by fáze udržovací měla být vlastně trvalou změnou stravovacích návyků. Nedílnou součástí jsou i praktické rady, jak vhodně připravit jídla a upravovat potraviny. Za tímto účelem probíhají i nesčetné kurzy vaření pro poradce Metabolic Balance i jejich klienty.

ID fotografie:depositphotos.com/free/big_like

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.