První týden v červenci bych označil jako takové probuzení po náročném měsíci, kdy si někteří z nás sáhli doslova na dno… Budeme mít šanci v tomto týdnu vydechnout, ale flákat bychom se neměli.

Beran

Máte sklony k sentimentu, rozpláče vás motýl na louce i rozšláplý mraveneček. Je to tím, že jste psychicky vyčerpaní. První červencový týden byste měli přepnout na záložní režim. Co nejvíc spát a odpočívat a pokud musíte chodit do práce, tak večer prožijte s knížkou v posteli nebo se povalujte na lehátku na zahradě.

Býk

Jste nuceni zahodit přehnanou aktivitu a jen tak proplouvat. Pokud nevyužijete šance naučit se odpočívat, sečte se vám to v následujících týdnech nadměrnou únavou nebo drobnými zdravotními neduhy… takže relaxujte!

Blíženci

Tento týden bude u vás hodně o citech – možná máte problém porozumět vašemu protějšku, nechápete jeho pocity a dialog nepomáhá. Bylo by dobré na chvíli „vypnout hlavu“ a snažit se řídit city a pocity, které vás spolehlivě doženou k vyřešení celé situace. Proč se vám věci vymykají, co váš partner nechce pochopit a co trápí vás?

Rak

Je potřeba vymést z domu i duše to staré. Nelpěte na starých kamarádství, které vám dávno nic nepřinášejí. Pokud vaše srdce zahořelo pro někoho, kdo vaše city plně neopětuje a záležitosti se jen vlečou a vlečou, přestřihněte uměle vytvořenou pupeční šňůru a jděte prostě dál…

Lev

Pokud vás to táhne k tomu, abyste se opájeli pocitem vlastní důležitosti, je čas tenhle stav utnout. Mějte se rádi, nevyčítejte si každý snědený dortík nebo intelektuální zaváhání, ale zase se nenechte ukolébat pocitem, že jen vy máte patent na rozum. Tenhle týden se zaměřte na dořešení všech pracovních závazků

Panna

Vše z minulého měsíce jest zapomenuto, tento týden je čas se trochu rozmazlit. Zaměřte se na sebe a užívejte si sebepéče. Co takhle trochu pohybu, vyrazit někam na masáž? Od věci není ani kosmetika nebo jiné rozmazlování, které vás pohladí a navíc dodá pocit, že vám to vážně sluší. Nebraňte se ani malým nákupům – tentokrát je to jen o vás.

Váhy

Toužíte po nalezení nového partnera, po změnách ve vztahu a po vyříkání si věcí, které u vás neklapou? Tohle je ten správný moment. Ano, tyto dny jsou jako stvořené pro vyřešení záležitosti spojených s láskou a partnerstvím. Vše by ale mělo plynout hladce, žádná dramata, žádné scény, žádné lovení zajímavé ho objektu. Buďte sví a nechte věci plynout.

Štír

Proč jste tak urputní? Máte pocit, že když budete věci válcovat jako tank, tak se lépe vyřeší? Abychom k vám byli spravedliví, možná a někdy to tak bývá, ale tentokrát ne. V pracovním životě se u vás hraje o dost a jediná možná taktika je diplomacie. Nejde o to, vzdát se svého názoru, ale prezentovat ho klidně a s rozumem.

Střelec

U vás tento týden nedojde k žádným výrazným změnám… alespoň na povrch. Důležité procesy se dějí pod ním. Máte pochybnosti, jestli děláte věci správně, nejste si jistí sebou ani svým okolím. Úlevu a možná i řešení vám přinese tvořivost, tedy bylo by dobré najít si nějaké tvořivé sebevyjádření – malování, pletení, tvorba koláží… cokoli, co vás jemně uvolní a přinese nové nápady.

Kozoroh

Jste přetížení, je toho na vás moc a všichni si myslí, že jste tu pro ně. Z toho všeho mluvení, tedy spíše naslouchání cizímu mluvení, vám jde hlava kolem. Pokud je tohle vše součástí vaší práce, nedá se nic dělat. Snažte se si aspoň vychutnat volné dny o samotě nebo jen v kroužku vašich nejbližších.

Vodnář

Otevírají se před vámi nové možnosti, půjde především o pracovní záležitosti, kde bude čas ukončit to staré, aby mohlo vzniknout nové a lepší. Do ničeho se nežeňte, ale zase to nepřehánějte se zvažováním pro a proti. Dobré rady se dočkáte od partnera nebo letitého přítele, který vás zná lépe než vy sebe sami.

Ryby

Je vám smutno, vaše rybí melancholie přerůstá do smutku. Nenechte věci zajít tak daleko. Je dobré prožít tento týden v klidu, ale obklopte se svými oblíbenci, vypněte hlavu, třeba se oddávejte hraní společenských her, ale nesmutněte. Hvězdy jsou vám nakloněny, což se příznivě projeví v následujících týdnech.

 

Foto: profimedia