Helen Stanku si oblíbila ŽenyDívky.cz a my zase máme rádi známou vědmu a kartářku.. takže jsme nadšení, že si pro nás připravila předpověď na následující rok…

Na rok 2018 jsem vytáhla tarotovou kartu Měsíc.

Chladivý Měsíc je o zkouškách, je to karma. Měsíc je princip volby mezi tím, co by se chtělo a co by se mohlo. Tak jako je proměnlivý Měsíc na obloze, tak stejně se projevuje proměnlivými náladami ve společnosti, ačkoliv se ve své podstatě vůbec nemění. Mění se jenom náš pohled na něj.

Co nám tedy přinese? Čekejme řadu proměn a hlavně zkoušek. Uvědomění si možnosti vlastní volby, vlastní cesty, ať je jakákoliv. V průběhu roku se také přesouváme podle čínského horoskopu ze znamení Ohnivého Kohouta do znamení Zemského Psa. Co to znamená? Pes má rád spravedlnost. Bude hlídat, aby někdo neudělal krok přes čáru. Bude to rok přípravné půdy pro další následné změny. Aby lidé šli dopředu, musí být přizpůsobiví a flexibilní, jinak je čeká podobný osud jako prehistorické ještěry.

Tyto energetické vlivy se budou prolínat ve všech sférách. Ve vztazích bych byla opatrnější v lednu-únoru s důraznou připomínkou na to, že lež má krátké nohy a podvádět se nevyplácí – ani manželky, ani milenky. Kdo to pochopí, bude mít milou společnost – štěstí. Jaro ve vztazích se bude tvářit velmi přívětivě plejádou nabídek na nová seznámení. A stále zní to staré známé, že lež má krátké nohy a nemá smysl si hrát na prince na bílém koni, když skutečnost je don Quijote na kulhavé kobyle. Takový rádoby princ s největší pravděpodobností skončí někde na kupce hnoje. Horké léto ve vztazích bude úrodné na splněná přání. Nostalgický podzim prověří sílu nových vztahů a i pro ty dlouhodobější platí, kdo to vydrží, toho jen tak něco neporazí.

Na zdraví se vyplatí být opatrní více než kdy jindy. Co jindy skončilo jenom jako drobnost, může při nedůslednosti narůst do nepříjemných rozměrů. Vyplatí se nic nepodceňovat a zajít si k lékaři včas. Ušetří to bolest i čas. Prohřešky proti zdravé životosprávě budou mít mnohem větší dopad než v minulosti.
Práce se v roce 2018 ošidit nedá, i kdyby se chtělo. Bude hnát lidi dopředu do nových projektů a přitom nutit hlídat si zadní vrátka. Nikde se nedá oklamat. Je dobré držet se započaté cesty. Větší pohyb financí můžeme očekávat koncem léta.

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.