Hollywoodská kráska Gwyneth Paltrow se neproslavila jen hereckým uměním, známá je též jako guru v oblasti zdravé výživy a životního stylu. Úspěchy však slaví i jako podnikatelka a občas se postará o pořádný rozruch. V lednu uvedla na trh na svém online shopu Goop svíčku, která má vonět jako její intimní partie.

Goop původně vznikl jako týdenní bulletin, ve kterém Paltrowová ze své kuchyně udílela rady fanouškům a dělila se s nimi o to co má ráda, co vaří a kam cestuje. A protože zájem rostl, založila v roce 2008 magazín, jehož součástí je také online shop, tištěný časopis či wellness platforma. Naleznete zde nejen zajímavé články z oblasti zdravého životního stylu, ale i nejrůznější beauty produkty, doplňky stravy, dekorace či oblečení.

Některé rady slavné herečky jsou následováníhodné, ale občas vyvolají pořádnou diskuzi. Kvůli vagíně se Goop dostal v září loňského roku dokonce před soud. Firma musela zaplatit 145 000 dolarů za to, že prodávala vaginální vejce, jež měla ženám upravovat hormonální hladinu v těle, regulovat menstruační cyklus či sloužit jako prevence vzniku prolapsu. Bohužel, soud rozhodl, že tato tvrzení nebyla vědecky podložena a firma musela platit.

Propagátorka vaginální sauny se však oblíbeného tématu nehodlala vzdát. Na počátku roku začala prodávat svíčku, již pojmenovala „This smells like my vagina“ (toto voní jako moje vagína, pozn. red.). Za 75 dolarů (asi 1 700 Kč) je možno koupit produkt, který podle Paltrowové voní: „Úžasně, sexy a nečekaně krásně.“

Původně šlo prý o žert, který sdílela s parfumérem Douglasem Littlem, s nímž na tvorbě vůně spolupracovala. Nakonec se ukázalo, že slogan zabral a ona tentokrát trefila do černého. Svíčka se stala hitem a během krátké doby se vyprodala. Kdo by přesto chtěl vlastnit dekorační prvek, který voní po bergamotu, citrusech, cedru, pelargonii, damaškové růži a proskurníku, ten se musí upsat na čekací listinu.

 

Foto: depositphotos.com