Italský módní dům Gucci oslaví příchod čínského Nového roku rozvernou kolekcí inspirovanou slavnou animovanou postavičkou.

Luxusní značka Gucci se rozhodla vzdát hold nejvýznamnějšímu čínskému svátku tím, že vytvořila řadu oděvů a doplňků s Mickey Mousem od Walta Disneyeho. A proč si módní dům vybral zrovna myšáka? Je to snadné, letošní čínský Nový rok, který připadá na 25. ledna, bude patřit kryse.  

Hravá, pestrobarevná kolekce je směsí klasických oděvů této značky s novými vzory. „Duch dnešního Gucciho je ve světě fantazie jako doma,“ oznámil módní dům. Dále dodal, že pro tuto kolekci vytvořil nový materiál – plátno Mini GG Supreme s potiskem Mickey Mouse.

Kromě oblečení pro muže i ženy, budou k dostání také boty, šperky, hodinky, kožené tašky a sluneční brýle.

Pohádková kampaň

Gucci oznámil svůj záměr prostřednictvím kampaně, kterou zrežíroval  Harmony Korine, jak jinak než v zábavním parku Disneyland v Kalifornii.  Ve videu hraje herečka a velvyslankyně značky Ni Ni, herec Earl Cave, designérka a stylistka Zoë Bleu a v neposlední řadě oblíbený myšák Mickey.

A kdy se milovníci pohádek mohou na novou řadu od Gucciho těšit? Podle britského serveru The Independent bude kolekce k dispozici v kamenných i online obchodech od pátku 3. ledna.

Foto: pixabay.com/MacGyverNRW