Pořádat rodinné oslavy doma je sice fajn, nicméně pokud nebydlíte na samotě, má to i svá úskalí – třeba v podobě nevraživých pohledů sousedů. Proto stále více lidí hledá pro posezení s rodinou či přáteli místa, kde nikoho rušit nebudou.

Mirakulum nabízí pro rodinné oslavy hned několik prostor – záleží především na počtu účastníků a také na tom, jaký servis budete pro svou party vyžadovat. Pokud vás bude maximálně kolem deseti a jste fanoušci grilování, můžete si za 200 korun na celý den pronajmout grilovací plácek.

Celkem sedm grilovacích plácků s kamennými grily a velkými dřevěnými stoly se nachází na terasách v zadní části parku vedle naučných zahrad. Jeden od druhého jsou oddělené živým plotem, takže poskytují dostatek soukromí. Za vratnou zálohu si můžete v parku Mirakulum zapůjčit vozík s dřevěným uhlím, grilovacím náčiním, podpalovačem a zápalkami. Přinést a ugrilovat si tu můžete maso, zeleninu i ovoce, děti určitě potěší možnost opékání buřtíků. Grilování i opékání je nutné vždy předem objednat.

Oslavy pro více účastníků lze v Parku pořádat v Moštárně anebo v Kapli. Obě místa jsou primárně určena k oslavám pod širým nebem, disponují ale také zastřešenými prostory.

Moštárna je kamenný objekt se zatravněnou střechou, v němž je v horkých měsících příjemný chládek. Přiléhá k ní pikniková louka, kde je možné si odpočinout. Moštárna, která připomíná hobitovské Dno pytle, vás na první pohled uchvátí svým vzhledem. Je vhodná pro střední rodinné oslavy do třiceti osob a mimo venkovního grilu a posezení nabízí také vnitřní zázemí s ledničkou, elektřinou a tekoucí vodou.

Je libo svatba?

Pro větší rodinné oslavy – třeba svatby – či menší firemní akce je tu pro vás Kaple. Nejde o žádný církevní objekt, ale o stavbu, která svým vzhledem připomíná křesťanský svatostánek. Před budovou, jejíž průčelí zdobí obrovská kamenná mozaika, je velký vydlážděný venkovní prostor, na který lze umístit několik stolů a přenosných grilů. Uvnitř je pak zázemí s ledničkou, elektřinou a tekoucí vodou. Areál Kaple je určený až pro sto lidí.

Park Mirakulum je otevřen od 10:00 do 18:00 hodin. V dubnu a říjnu pouze o víkendech, v květnu a září od úterý do neděle a v červnu, červenci a srpnu každý den. Areál se nachází ve středočeském městě Milovice.

Více najdete na www.mirakulum.cz.

Text: Marcela Kubátová
Foto: Profimedia, archiv Miraklum

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.