Kadeřnice z Chicaga a matka dvou dětí povýšila způsob, jak vzdát hold významným ženám z historie, na novou úroveň. Jako Fridu Kahlo, Madonnu, Kleopatru nebo Amelii Earhartovou oblékla svou čtyřměsíční dcerku Liberty Jaine. Její snímky, které publikuje na sociálních sítích, se ihned staly hitem internetu.

Šestatřicetiletá Američanka Jenelle Wexlerová poprvé přišla s tímto nápadem, když si všimla podobných obličejových rysů své dcerky a mexické umělkyně Fridy Kahlo. Poté, co malé Liberty vytvořila kostým na míru a nafotila ji jakožto slavnou malířku, rozhodla se, že v této myšlence bude pokračovat dál. „Výsledné snímky vypadaly nádherně, a tak jsem začala uvažovat o dalších významných ženách historie, které přispěly ke zlepšení postavení žen ve společnosti a lidí jako celku,“ řekla Wexlerová.

Od té doby Liberty ztvárnila díky kreativitě své matky přes třicítku slavných žen, včetně návrhářky Coco Chanel, fyzičky Marie Curie-Skłodowské, matky Terezy nebo královny Alžběty II. „Lidé mi říkají, že jim dokážu vykouzlit úsměv na tváři, a to mě dělá šťastnou,“ přiznala Wexlerová.

Kostýmy pro svou „modelku“ vytváří sama – a vždy ze starého, nenošeného oblečení. Pokaždé, když ji napadne nějaká další inspirativní žena, začne o ní zjišťovat všechny informace a prohlížet si její fotografie. Nakonec vyrobí kostým, který danou osobu nejvíce vystihuje.

Do focení se prý zapojuje celá rodina. Kromě dcery má Wexlerová ještě dvouletého syna Rivera Holdena, který se na některých snímcích také objevuje. Manžel má během focení za úkol rozesmávat malou Liberty. „Tento projekt je skvělou rodinnou zkušeností,“ řekla Wexlerová s tím, že v něm chce rozhodně pokračovat i nadále.

Foto: Facebook , Jenelle Wexler

Redaktorka rubriky Relax na webu TÝDEN.CZ a editorka ŽenyDívky.cz. Ráda vaří, sportuje a miluje zvířata.