Praha, jakou ji neznáte! Ulice i veřejné prostranství naší metropole, s jejími nejznámějšími historickými památkami a tajemnými zákoutími, se v průběhu čtyř večerů pod rukama českých i světových osobností světelného designu promění v umělecké objekty a prostory, které vám svým kouzlem doslova vyrazí dech.

Tahle světelná událost roku v sobě propojuje umění, městský prostor i moderní technologie. V pořadí již šestý ročník festivalu, který v minulosti do hlavního města přilákal více než dva miliony diváků, tentokrát slavnostně odstartuje 11. října v 19 hodin na Karlínském náměstí a potrvá až do 14. října.

Praha je jedno z nejúžasnějších měst na světě a obzvlášť v noci v sobě skrývá osobitou magickou atmosféru. Čtyřiadvacet náročných instalací mezinárodní kvality uvidíte v osmi městských částech, na třech hlavních festivalových trasách: v centru města, na Vinohradech a v Karlíně.

Převážná část děl bude umístěna ve veřejném prostoru, jen některá z nich budou k vidění ve zpoplatněné Galerijní zóně. V programu budou letos také tzv. Satelity. Tyto instalace uvidíte v Dejvicích, na Andělu, na Letné a na Pankráci, tedy mimo hlavní trasy festivalu.

Stěžejním tématem SIGNAL festivalu pro rok 2018 bude oslava 100 let Československa, která se bude odrážet v jeho instalacích. Už teď se můžete těšit na tvorbu předních českých umělců, jako jsou Ivan Kafka, Lukáš Rittstein, Epos 257, Michal Škapa, Pavel Karous či 3dsense a dalších. Více na www.signalfestival.com.

Foto: profimedia

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.