Téma zahlcování naší planety plastem je poslední dobou v médiích probíráno velmi často. Spousta lidí postuje na FB příspěvky s celými ostrovy plastu uprostřed moří, posty s rybami, želvami a ptáky plnými plastu apod. Samozřejmě, když plasty pečlivě třídíte a odnášíte do správných kontejnerů, ekologická stopa není tak hrozná. Proč ale používat igelitky na jedno, maximálně pár použití? Proč ukládat potraviny do igelitových sáčků? Zvláště když si můžete pořídit ekologické nákupní tašky, které vám vydrží velmi dlouhou dobu.

Sice říkáme nákupní tašky, protože je využíváme zejména při nákupech, poslouží vám ale stejně dobře, kdykoli potřebujete přenést jakékoli věci. Při cestování jako takovém, při cestě na pláž, při přepravě na chatu, zkrátka se vám budou hodit pro jakékoli krátkodobé přenášení.

V módě jsou zase zpátky klasické síťovky. Ale na výběr máte mnohem víc, a i nákupní tašky mohou být opravdu hezké a zajímavé. V e-shopu Bagalio.cz můžete vybírat nákupní tašky dle barvy i materiálu. Naprostá většina ekologických nákupních tašek je vyrobena z polyesteru, který dlouho vydrží, je tedy určen pro opakované použití, je bezpečný a testovaný na přítomnost těžkých kovů. Proto jsou tašky z polyesteru vhodné i pro přenášení potravin bez obalů. Tašky se jen tak nezničí ani neprotrhnou a vydrží vám velmi dlouhou dobu.

nákupní taška Reisenthe
taška Reisenthe

Pokud chodíte na nákupy pěšky, využíváte pro nákupy hromadnou dopravu nebo se hůře pohybujete, oceníte tašky na kolečkách. Konstrukce mívají vysouvací madla, díky nimž se můžete pohybovat vzpřímeně i s těžkým nákupem a neničíte si zbytečně záda. V některých modelech je zabudována také termokapsa. Aby se vám nákupní tašky s kolečky lépe skladovaly, jsou modely, u nichž je možno sklopit spodní základnu a tašku pak jednoduše zasunete za skříň apod. Robustní tašky pro velké nákupy mají nosnost až 50 kg. Ani opravdu velký nákup pak není problém.

Nákupní tašku můžete darovat i jako dárek. Na výběr máte i řadu designových kousků, které jistě udělají radost. Vy můžete mít zase radost z toho, že jste alespoň svým dílem přispěli k lepšímu životnímu prostředí a nepodporujete další výrobu a spotřebu plastů.