Přemýšlíte o tom, kam vyrazit na opožděnou dovolenou, milujete moře, slunce a písek, ale nebaví vás trávit hodiny v letadle? Vydejte se do Dubaje, kde právě v září začíná sezóna! Už za pouhých šest hodin přímého letu může být tohle všechno realitou! Emirát, který byl vyhlášen nejkosmopolitnějším městem planety, vás doslova uchvátí supermoderní architekturou, běloskvoucími plážemi a především bezpečností. Není divu, že jedna z následujících Světových výstav Expo 2020 se bude konat právě tady!

Jen málo měst má tolika nej, jako právě Dubaj. Většinu turistů uchvátí nejvyšší budova světa, Burj Khalifa, měřící neuvěřitelných 828 metrů! Zejména pak výhled na noční metropoli, zářící všemi barvami, je nezapomenutelným zážitkem. Na vyhlídku se dostanete přímo z největšího nákupního centra světa, Dubai Mall, kde se nachází přes 1 200 obchodů. Nezapomeňte se zastavit u místní zpívající fontány, kterou doprovází dech beroucí světelné efekty. Dubai Mall je zároveň stanicí místního metra, které je nejdelším vlakovým systémem světa ovládaným autopilotem. Navštívili jste už Anglii a proslulé Londýnské oko? Toto ruské kolo není nic proti tomu, co vás čeká v Dubaji!

Na ostrově Bluewaters se totiž nachází největší ruské kolo světa, Dubai Eve, které má neuvěřitelných 210 metrů! Troufnete si na ně? A první největší uměle vybudovaný ostrov se také nachází v Dubaji. Je jím Palm Jumeirah, jehož tvar připomíná exotickou palmu. Ubytovat se tu můžete například v jednom z nejrozsáhlejších hotelových komplexů, resortu Atlantis The Palm, pojmenovaném po bájné Atlantidě.

Na vlně adrenalinu

Právě ve zmíněném hotelu Atlantis The Palm koncipovaném jako ráj vodní zážitkové turistiky, najdete čtyřicetimetrový tobogán pro rafty s příhodným názvem Aquaconda, který je nejdelším na světě! Nenechte si ujít ani jedinečný zážitek v podobě dech beroucího žraločího safari, kdy se vybaveni speciální helmou a kyslíkovou bombou projdete po dně laguny, jejíž vody brázdí právě tito přenádherní tvorové! Oblíbenou místní zábavou je také surfování po písečných dunách – sandboarding. Stačí si vypůjčit jeap nebo se obrátit na některou z místních cestovních kanceláří a vydat se do pouště vstříc beduínům. A pokud je toho horka na vás už trošku moc, jeďte se zchladit do nákupního centra Mall of Emirates, kde se nachází zimní stadion Ski Dubai s uměle zasněženou lyžařskou sjezdovkou o délce 400 m, která je, ve sluncem vyprahlé Dubaji, naprostým unikátem.

Na skok do minulosti

Původní starobylé centrum města, Deira, vám dá poznat co je to pravý Orient. Zdejší tržiště – souky jsou pověstné nepřeberným množstvím zlata, parfémů, voňavého koření jako například pravý šafrán nebo arabská káva. Pokud toužíte po zajímavých suvenýrech, jsou tím ideálním místem. Cestou z tržiště nevynechejte návštěvu muzea Heritage House, kde na vás čekají výjevy z každodenního života původních osadníků. Do okolních čtvrtí se odtud pohodlně dostanete autobusem nebo lodí přes zátoku Dubaj Creek.

Stoprocentně odpočinková destinace, jakou Dubaj představuje, láká nejen milovníky luxusu a nákupů, ale je jako stvořená také pro rodiny s dětmi a všechny, kdo chtějí zažít nezapomenutelnou dovolenou! Je to až překvapující, ale podle nejnovějších statistik až 75 procent návštěvníků proslulého hotelu Atlantis The Palm, jehož slavnostního otevření se v roce 2008 účastnila například i Petra Němcová, do Dubaje přilétá s ekonomickou třídou, což zcela boří mýty o tom, že je Dubaj destinaci pouze pro horních deset tisíc.

Autorka: Erika Daňková

Foto: Atlantis The Palm a Shutterstock

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.