Česká značka wood.u se zaměřuje na ruční výrobu dřevěných erotických pomůcek. Každý jejich vyrobený kus je originál, který je s láskou opracovaný. Za nápadem vyrábět vibrátory ze dřeva stojí trojice dlouholetých kamarádů. Kluci se v současnosti snaží rozšířit svůj sortiment i o elektrické modely. Potřebné finance shání prostřednictvím crowfundingové sbírky na Hithitu.

Pod značkou wood.u se skrývají ručně vyráběné dřevěné erotické pomůcky. Použité dřevo pochází výhradně z českých lesů a zahrad, kde jej výrobci pečlivě vybírají a následně s láskou opracovávají. Jedinečnost barev a kreseb dřeva v kombinaci s poctivou ruční práci zaručuje, že každý kus je originál. Veškeré výrobky jsou zdravotně nezávadné a tedy stoprocentně použitelné.

Celý nápad dělat robertky ze dřeva má již delší historii. Za značkou stojí trojice kamarádů: Lukáš, Ondra a Vítek. Prvotní myšlenka vznikla v době, kdy Lukáš s Ondrou společně studovali na střední škole. Tehdy z legrace obdarovávali své spolužačky těmito dary. Vítkovi se podobný nápad zrodil v hlavě až mnohem později v době, kdy během studií na vysoké škole v rámci semestrálního projektu zakládal virtuální firmu na výrobu dřevěných erotických pomůcek. Čas pak plynul dále a tento studentský nápad zase na chvíli upadl v zapomnění.

„Nyní to jsou už téměř dva roky, kdy jsem s Lukášem seděl na pivě a Lukáš se jen tak mimochodem zmínil, že zrovna vyrábí kamarádce dřevěný robertek jako svatební dar. To samozřejmě oživilo starší vzpomínky a začali jsme o nápadu dále diskutovat. Já jsem našel starší školní výstupy a kluci mi předvedli jejich svatební prototyp. Prostudovali jsme i aktuální nabídku erotických obchodů a byli jsme tím značně zhnuseni. Samé křiklavě barevné silikonové patvary. Tak jsme si řekli, že bychom mohli zkusit s touto nabídkou něco udělat,“ popisuje Vítek Maca začátek společného podnikání.

Kluci se tedy rozhodli, že společně začnou tvořit erotické pomůcky, za které se jejich uživatelé nebudou muset stydět a schovávat je někde v krabicích na dně skříně. Červenat se kdykoli na toto téma přijde řeč, nebo nedej bože, když to náhodou najde cizí osoba. „Chtěli jsme změnit společenské vnímání těchto pomůcek. Vyrábět vkusné a estetické výrobky, které si v klidu necháte připravené na nočním stolku. S touto vizí vzniklo wood.u,“ dodává Vítek.

Následující rok probíhalo testování různých druhů dřeva, certifikovaných laků a technologie výroby. „V prosinci 2016 jsme s našimi dřevěnými robertky pak vyrazili na naši první veřejnou akci, pražský Dyzajn Market u Národního divadla. Akce se povedla na výbornou a my byli rádi, že se výrobky líbí. Postupně jsme vylepšovali proces výroby a stále mluvili o možných zlepšeních do budoucna. V květnu 2017 jsme se zúčastnili Prague Design Weeku, což pro nás byl takový historický milník. Začali jsme pronikat do komunity designéru a navíc jsme na akci obdrželi 2. místo za nejlepší produkt. To nás velice namotivovalo a dalo nám to jasný signál, že jsme se vydali správným směrem a naše snaha má smysl,“ popisuje Vítek.

Finální verze výrobku po dlouhém boji prošla všemi povinnými zkouškami a obdržela nutnou certifikaci. „Neustálé odkládání termínu a samotná certifikace nás bohužel stály dost peněz, které nám teď chybí. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli uvedení produktu do prodeje spojit s crowdfundingovou kampaní na serveru Hithit.cz. Výnos z kampaně plánujeme použít právě na uhrazení nákladů s certifikací a vývojem dřevěných vibrátorů,“ uzavírá Vítek.

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.