Malý ostrov uprostřed indického oceánu je oblíbená destinace pro romantické dovolené. Jenže Mauricius nabízí mnohem více než novomanželské západy slunce. Perlu mezi Afrikou a Asií už spisovatel Mark Twain označil za předobraz ráje.

„Mauricius je oblíbenou destinací potápěčů. Korálový útes lemuje celý ostrov. Pro šnorchlování je nejlepší západní pobřeží. Na útesu můžete spatřit kromě pestrých korálů i různorodé druhy mořských živočichů. Ideální jsou ale místa dál od břehu, protože na začátku jsou korály mrtvé. Za tu nejhezčí tamní pláž se považuje Flic and Flac. Přímo z pláží vás k útesu odvezou místní na loďce,“ upozorňuje ředitelka portálu dovolena.cz Eva Sedlmajerová s tím, že pro návštěvu jsou nejvhodnější právě zimní měsíce. „Zájezdy se teď dají pořídit za last minute ceny,“ doplňuje Sedlmajerová.

Mauricius oplývá pohádkovými plážemi, nádhernou přírodou a díky své poloze i stabilně slunečným počasím. Jednu třetinu sopečného ostrova pokrývá deštný prales. „Kromě adrenalinových vodních sportů můžete zamířit právě do vnitrozemí a vyrazit na treky tropickým pralesem. Mauricius ale nabízí pro každého něco, skvěle se na ostrově budou cítit i rodiny s dětmi,“ říká ředitelka portálu dovolena.cz.

Ostrov ovšem nabízí další lákadla mimo oceán a bujnou exotickou vegetaci. Pro milovníky historie je tu především hlavní město Port Louis s tržištěm Port Louis Market a nábřežím Le Caudan Waterfront. „Velmi zajímavá je také skála Le Morne Brabant, na kterou lze v otevíracích hodinách vylézt. V 18. a 19. století se v jejích zákoutích ukrývali uprchlí otroci. Nebo rezervace na ostrůvku Île aux Aigrettes, která je populární mezi turisty i místními,“ jmenuje atrakce Sedlmajerová.

Vyplatí se zajet také na nedaleký ostrov Reunion. Tam i na Mauriciu stojí za to zkusit místní kuchyni. Tak je totiž velmi specifická. „Mísí se v ní kreolské, francouzské, anglické, indické, čínské a africké vlivy,“ doporučuje ředitelka portálu dovolena.cz.