Češi milují psy a kočky více než jiné národy. Na pět lidí v republice připadá jeden domácí mazlíček. Jsou to naši miláčci a mluvíme o nich často jako o vlastních dětech. A dětem chceme vždycky dopřát to nejlepší, od výchovy až po stravování.

Zatímco páníček má ve volbě jídla neomezené možnosti, pes si obsah své misky sám vybrat nemůže. V otázce potravy je tak zcela závislý na svém dvounohém příteli. Ten by měl proto krmivo volit odpovědně a snažit se zvířeti dopřát kvalitní jídlo, které bude mít pozitivní vliv na jeho zdraví. A nejen to – strava by měla také chutnat. Sami si občas rádi zajdete na dobrou večeři do vyhlášené restaurace, kde servírují chody, o nichž se vám zdá ještě dlouho poté. A co takhle dopřát podobný gurmánský zážitek svému čtyřnohému kamarádovi?

Mezi špičku stravování domácích mazlíčků patří holistická krmiva, tedy krmiva celistvá a vyvážená, snadno stravitelná a psím organismem nejlépe využitelná, jejichž hlavní surovinou je kvalitní maso. Taková krmiva mají vysoce stravitelné živočišné bílkoviny bez vedlejších obilovin a sóji. „Podáváním holistického krmiva je razantně sníženo riziko běžných onemocnění nebo projev dědičně přenosných vad,“ říká Vítězslav Čajka, produktový manažer společnosti Mountfield.

Pro psy a kočky s citlivějším trávením jsou ideální krmiva s jedním druhem masa. „Doporučuji vybírat superprémiová krmiva bez zbytečných přísad. Například jednodruhové konzervy StarVita neukrývají žádné ingredience, které by mohly vyvolat intoleranci nebo alergickou reakci,“ doplňuje Vítězslav Čajka.

Kvalitní krmivo má pozitivní vliv na celý organizmus zvířete. Každá ingredience má svůj účel a tvoří komplexní stravu s ohledem na zažívací systém psů a koček. I v tomto případě ale platí dodržování správného dávkování. Každá porce by měla odpovídat váze, velikosti i stáří zvířete.