Do Dominikánské republiky míří čím dál víc turistů z České republiky. Lákají je skvostné pláže s bílým pískem lemované palmami, krásné moře, kde si užijí šnorchlování, potápění a mnoho dalších sportovních aktivit. Slunečné počasí je zde zaručeno, a tak je Dominikánská republika zárukou dokonalé dovolené.

Místní lidé jsou vstřícní a milí, a protože tu v posledních letech vyrostla celá řada moderních a komfortně vybavených středisek, budete překvapeni vysokou kvalitou služeb. Země je bohatá na místa, které stojí za návštěvu, ať už je to hlavní město Santo Domingo, jehož historické jádro je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO, nebo vnitrozemí, které nabízí nádhernou tropickou přírodu.

„Dominikánská republika láká především na celoročně teplé klima, průměrná denní teplota vzduchu se drží kolem 30 °C, také moře má téměř po celý rok příjemných 28 °C. Hlavní sezona začíná v listopadu a končí v dubnu, v tomto období totiž spadne nejméně srážek,“ vysvětluje Eva Sedlmajerová, ředitelka portálu dovolena.cz.

Nejznámějším a nejnavštěvovanějším střediskem je bezesporu Punta Cana na východě ostrova, která nabízí spoustu zábavy. Je ideálním místem, pokud chcete strávit rušnější dovolenou na pláži Bávaro. Juan Dolio není ani bez lidí, ale ani přeplněné a pokud chcete i cestovat a poznávat, je dobrým výchozím bodem. Pohodovou, klidnou a luxusní dovolenou prožijete v menším letovisku Bayahibe s La Romanou na jihu. Vyznavači surfingu a kiteboardingu zase míří do letoviska Puerto Plata. Samaná je oáza klidu uprostřed přírody. Do zálivu Samana v zimě navíc připlouvají keporkaci. Tito velcí kytovci patří mezi oblíbené atrakce a spatřit je na volném moři na vlastní oči patří k zážitkům, na které se nezapomíná. V posledních letech je populární golf a Dominikánská republika je doslova golfovým rájem. Kvalitní hřiště si užijete v Juan Doliu, u Bayahibe v Case de Campo u Bayahibe a samozřejmě v Punta Caně.

Úředním jazykem Dominikánské republiky je španělština, a tak neuškodí se na cestu vybavit pár slovíčky a frázemi – místní vaši snahu určitě ocení. Zaplatíte americkými dolary, ty se nejlépe směňují, nebo dominikánskými pesy. Na mnoha místech a v hotelích jsou akceptovány karty. K internetu se určitě připojíte, ceny připojení se pohybují okolo 12 dolarů za den. Většina hotelů má ale připojení v prostorách recepce zdarma, některé hotely poskytují připojení i na pokojích. Hodit se vám bude adaptér.

Dovolená v Dominikánské republice je příjemná i tím, že vyjde levněji než na jiných karibských ostrovech. „Navíc v nabídce portálu dovolena.cz jsou i zájezdy od německých a rakouských cestovních kanceláří, které na rozdíl od těch českých připravují nabídku pro mnohem větší trhy, rezervují tak u hoteliérů větší množství termínů i ubytovacích kapacit a jsou schopny nabídnout klientům pobyty za výborné ceny,“ podotýká ředitelka portálu dovolena.cz.

Dobrou zprávou je, že k návštěvě země není potřeba žádných víz ani očkování, a tak stačí zabalit plavky, sluneční brýle, opalovací krém, foťák a vyrazit. Táhne vás to do exotiky? Tak si letos zaleťte s dovolena.cz do Dominikánské republiky.

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.