Léto je na dosah a teploty se šplhají stále výš. Nastává ideální čas začít s výrobou domácí zmrzliny. Možností je mnoho, ale tou nejjednodušší metodou jsou určitě domácí nanuky. Jejich výhodou je snadná příprava z ovoce, které zrovna máte doma v lednici.

Děti je milují a my dospělí oceníme jejich snadnou přípravu, do které potomky můžete lehce zapojit, a osvěžující efekt. Kromě skvělé chuti také hezky vypadají, takže s nimi neuděláte ostudu ani na pikniku s přáteli. Jediné, co budete potřebovat „navíc“ jsou nanukové formičky, které dnes už koupíte v každých domácích potřebách nebo v Ikea a dalších podobných obchodech.

Budete potřebovat:

Nanukové formy

Ovoce dle vlastního výběru a chuti – nám zachutnal zralý ananas, ale krásně vypadají třeba meruňkové nanuky s jahodami, protože tvoří krásně dvoubarevnou kombinaci.

Postup:

Libovolné ovoce rozmixujte na pyré. Pokud chcete vytvořit hezký dvoubarevný efekt, můžete například meruňky rozmixovat na pyré a jahody nahrubo nakrájet, vložit do nanukových forem a zalít meruňkovým pyré. Doprostřed formičky vložte držátko a vše opatrně vložte do mrazáku. A je hotovo.

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.