Hledání perfektního vánočního dárku může být občas velmi obtížné. Ale když už se zadaří, přichází část snad ještě složitější – jeho krásné zabalení. Čím komplikovanější tvary, tím větší trable… Ne vždy tomu tak ale musí být!

Jednou z možností, jak tento problém vyřešit, je vyhledání balicí služby, kde udělá všechnu práci za vás pověřená osoba. Pobočky většinou bývají v každém větším nákupním centru – v tomto období se zde však tvoří fronty a vy si tak budete muset chvíli počkat.

Pokud ale chcete být kreativní a toužíte po odreagování se od svátečního shonu, doporučujeme zabalit nakoupené dárky v pohodlí domova. Uvidíte, že z odvedené práce budete mít dobrý pocit a budete na sebe pyšní. Ale jak na to, aby vše pod stromečkem vypadalo perfektně a dokonale? Inspirovat se můžete například u specialistky na balení dárků a jakési „guru“ v tomto oboru Jane Means. Ta pomáhá s dárkovým balením firmám jako je Dior, Harrods nebo Chanel, ale i třeba samotné Victorii Beckham.

Tipy a vychytávky

Díky Jane zjistíte, že balení předmětů jako je třeba: lahev vína, kulatá váza, rostlina v květináči nebo dokonce dětské kolo, je velmi jednoduché. Co se samotného materiálu týče, nevyznává jen obyčejný balicí papír. Dárky se dají krásně zabalit také do klasického celofánu, ozdobného celulózového papíru i kusu látky. Skvělým pomocníkem podle Jane je oboustranná lepicí páska a zabalený dárek zpestří perfektně uvázaná mašle či nejrůznější dekorace (pírka, živé i umělé květiny, větvičky jehličí či malé vánoční ozdobičky).

Inspirace od Jane

Na jejím blogu, facebookových stránkách i účtu na Youtube najdete mnoho inspirace k balení. My jsme pro vás vybrali tři video tipy – voucher v obálce, jízdní kolo a perfektní mašle na dárek. Pokud ale vašim známým nadělil Ježíšek něco jiného, stačí jen hledat…

Jak zabalit dárkový poukaz

Jak zabalit jízdní kolo

Jak na perfektní mašli

Foto Jane: Facebook/Jane Means Ribbon & Gift Wrapping

Foto hlavní: pixabay.com/Bru-nO

Redaktorka rubriky Relax na webu TÝDEN.CZ a editorka ŽenyDívky.cz. Ráda vaří, sportuje a miluje zvířata.