Počet lidí závislých na kávě roste a roste. Ne, že bychom chtěli podporovat neřesti, ale když už hřešit, tak dobře. Rozhodli jsme se proto psát kávový občasník, kde vás budeme informovat, které kavárny není radno na toulkách po České Republice minout. Budeme rádi i za vaše tipy!

Jsem kávový náruživec, ale zároveň ájurvédský terapeut, to je trochu divoká kombinace, já vím. Proto se snažím svou závislost ustát na jedné, maximálně dvou kávách denně a někdy je to docela náročné… Naštěstí mě tentokrát ájurvéda zavedla na Šumavu, kde to mám moc ráda a v Sušici jsem měla, už po několikáté, možnost dopřát si kávu v příjemné kavárně The Coffee House.
Jejich káva je tak dobrá, že stačí jedna a mé chuťové pohárky mají splněno. Kamarádka si kávičku osladila ještě domácí sladkou tečkou, kterou si nemohla vynachválit, popovídaly jsme si s příjemným a ochotným barmanem/baristou, také s místním „štamgastem“ (možná majitelem?), podrbaly jeho psa Coffeeho (to nebude náhoda) a prohlédly si šperky a drobnosti lokálních výrobců. Prostředí kavárny je příjemné a člověk by si tu dokázal představit prosedět půl dne. Stejně tak si můžete odnést kávu s sebou, je to jen na vás. Takže až budete mít cestu do Sušice, nezapomeňte se zde stavit.

Více o kavárně na www.thecoffeehouse.cz.

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.