Současná situace nahrává nakupování přes internet mnohem více než kdy dříve. Lidé v karanténě hojně využívají objednávání nejen potravin on-line. Proč je on-line nakupování výhodné a zároveň návykové?

Většina z nás alespoň jednou nakupovala přes internet. Možná to bylo oblečení, možná elektronika nebo něco do domácnosti. Pravdou je, že on-line nakupování je stále oblíbenější. Proč? Je jednoduché, rychlé a bez zbytečného pobíhání po obchodech s davy lidí. Navíc vám k platbě stačí mít běžný účet a k němu kartu s možností platby přes internet. Není divu, že si lidé rychle zvykli na pohodlí a výhody, které jim nákupy on-line přináší.

Na internetu koupíte téměř všechno

Oblečení, boty, drogerie, kosmetika, ale i potraviny nebo léky. Kamenné prodejny často nemají dostatečné kapacity, aby dokázaly zákazníkům ukázat vše, co jim mohou nabídnout. Naopak e-shopy mají plné sklady a reálný předváděcí prostor nepotřebují. Jednoduše jim stačí produkty nahrát do systému e-shopu a nechat lidi vybrat, co chtějí. Často mnoho věcí v kamenných prodejnách ani neseženete nebo jen velmi těžko.

Nakupujte v pyžamu i z gauče

Kvůli nákupům nemusíte vytáhnout paty z domu. To znamená, že není potřeba strávit hodinu v koupelně anebo výběrem vhodného outfitu. Klidně zůstaňte v pyžamu a nakupte si z postele nebo gauče. Navíc se vyhnete i frontě před pokladnou. Vybrané zboží zaplatíte například kartou k běžnému účtu a kurýr vám ho přiveze až ke dveřím.

Žádný stres kvůli otevírací době

Možná jste to také někdy zažily – potřebujete najít dokonalé šaty a po obchodech už chodíte „celé věky“. Najednou vás ale z prodejny vyhánějí, protože už zavírají. A šaty jste, samozřejmě, nesehnaly. Výhodou e-shopů je, že jsou otevřené pořád 24/7, bez přestávky. Nakupovat můžete kdykoli se vám zachce – o víkendu, o půlnoci, přes svátky, když jste nemocné nebo když jsou prodejny zkrátka zavřené.

Vyberte si, jak zaplatíte a také způsob dopravy

V kamenné prodejně se může stát, že právě ve chvíli, kdy budete platit, nebude fungovat platební terminál. A vy u sebe nemáte hotovost. Co teď? V takovém případě si buď necháte věci odložit stranou a utíkáte hledat nejbližší bankomat, nebo je tam jednoduše necháte a odejdete. A pravděpodobně se zpět už nevrátíte. Při on-line nakupování se něco takového nestane. V klidu si vyberete, jak chcete platit – kartou, bankovním převodem, dobírkou, nebo hotovostí na prodejně.

To samé platí při způsobu dopravy. Z obchodu si zboží ponesete celou dobu samy. Z e-shopu vám ho přivezou téměř až „pod nos“. Tedy pokud si vyberete způsob dopravy kurýrem. Na výběr ale máte mnohdy i možnost vyzvednutí v kamenné prodejně anebo na výdejně dopravce či samotného e-shopu.

Lepší ceny a častější slevy

Většina e-shopů na své zboží nabízí také lepší ceny než kamenné prodejny. Zboží tak koupíte levněji a výhodněji. Ušetříte díky tomu i čas, který byste jinak strávily porovnáváním cen v prodejnách. Mnohem nižší náklady na provoz e-shopů jim totiž dovolují stanovit na produkty nižší cenu. Navíc dnes funguje i velké množství srovnávačů, které vám porovnají cenu zboží z různých obchodů.

Kromě běžné ceny na internetu ušetříte také díky slevovým akcím. Ty jsou častější než na prodejnách a mnohokrát i výhodnější. Ať už to je slevový kupon, výprodej, doprava zdarma, nebo jen tak, protože vám prodejci chtějí udělat radost.

Na on-line nákupy si velmi rychle zvyknete, a zejména na pohodlí, které vám dopřejí. Nemusíte se obávat ani reklamace nebo vrácení zboží. Většina e-shopů má i tuhle stránku nákupů velmi dobře podchycenou a reklamaci či výměnu zvládnete stejně rychle jako samotný nákup. Pokud máte obavu, abyste nenaletěly, nakupujte vždy jen u ověřených prodejců a hledejte recenze od dalších zákazníků.

Už víte, co si pořídíte příště?

Zdroj obrázku: Unsplash.com