Známe svá novoroční předsevzetí, jak zhubneme, jak přestaneme kouřit, jak budeme běhat a cvičit. Nadšení a elán nám často vydrží jen pár dní, v lepších případech týdnů, jen ti nejsilnější opravdu vytrvají.

Pozor na drastickou dietu, není našemu tělu příjemná a ke všemu je dlouhodobě k ničemu. Odčerpá svalovou hmotu a vodu z těla, bohužel i vitaminy, minerály a jiné nezbytné látky pro správnou funkci orgánů, rozhodí nám metabolismus cukrů a tuků se všemi patřičnými pozdějšími následky.

 

Byliny vhodné pro hubnutí

Prozradíme tři cenné byliny, které pomáhají lidskému tělu zpracovávat tuk a tím pomáhají tělu hubnout. Na začátku je třeba však zmínit, že nemůžete po měsíci užívání těchto bylin čekat, že zhubnete, tyto byliny jsou pouze podpůrným prvkem při cestě za hubenou postavou.

Kopřiva

Nejúčinnější jsou lístky kopřivy, které obsahují spoustu cenných minerálních látek, jež podporují správnou výměnu a zpracování tělesných tuků. K listům můžeme přidat další byliny, které dotvoří lepší chuť. Z této směsi bylin pak můžeme uvařit skvělý čaj, který dochutíme citronem nebo medem. Pitím kopřivových čajů dosáhneme lepších výsledků při hubnutí a celkově posílíme vnitřní schopnosti našeho těla.

Bříza

Bříza je vhodná zejména na větší stupně obezity. Břízu nemusíme sušit a dělat vývary pro vnitřní použití. U břízy stačí nasbírat její lupeny, propláchnout studenou vodou. Poté vložíme lupeny do většího hrnku a zalijeme vařící vodou. Tuhle směs ale nebudeme pít, využijeme ji jako směs do koupele. Koupel provádíme 2x týdně a neměla by trvat déle než 15 minut. Bříza je také součástí mnoha čajových urologických směsí. Bříza obsahuje v listech tzv. saponiny a silici, které působí močopudně a mírně antisepticky, přitom nedráždí ledviny. Na snížení tělesné hmotnosti působí urychlení látkové přeměny, močopudný, potopudný a mírně projímavý efekt.

Nať fenyklu

Pro odtučňovací kúru se užívá nejen plod, ale také čerstvá nať Fenyklu obecného. Z této nati připravíme vývar. Pije se jedna sklenice po obědě a jedna po večeři. Fenykl obsahuje silici (éterický olej), terpeny, bílkoviny, sacharidy, pektin a další látky, které hubnutí velmi podpoří. Tento fenyklový vývar je možné dochutit ještě nějakou jinou bylinou. Vhodné jsou například bezinkové květy nebo citron.

Foto: pixabay/Buntysmum/TeroVesalainen/Tumisu