Toužíte po užším pasu i na podzim? Toužíte po fyzičce, díky které už se nezadýcháte při dobíhání tramvaje? Začátek podzimu je ideálním časem pořádně se konečně opřít do sportovních aktivit. Jaké podzimní sporty patří k nejlepším?

Proč je ideální začít se sportem zrovna podzim? Není ani velké vedro, a pokud chcete vyrazit ven, nehrozí vám uklouznutí na náledí. Jaké podzimní aktivity jsou nejlepší pro získání zdravého těla i ducha a jaké vybavení se vám bude hodit?

Kettlebel Swing

Jedním z nejkomplexnějších kardio cviků, které můžete dělat v pohodlí domova, je kettlebel swing. Přestože se o něm více mluví teprve v posledních letech, sahá historie tohoto cviku – stejně jako historie kettlebelu – sahá do poměrně dávné historie.

Proč se mu vrací pozornost zrovna teď? Možná je to díky trendu minimalizace a jakéhosi „návratu ke kořenům.“ Možná prostě proto, že je skutečně univerzální a užitečný a procvičíte s ním téměř každý sval v těle.

Nevýhodou swingu je fakt, že je poměrně náročný na techniku a při chybném provedení může vést ke zranění.

Dokonalý kettlebel nejen na swing si můžete pořídit na Efitness.cz

Jak na technicky správný swing se dozvíte ve videu:

Chůze

I kdyby to mělo být jen od gauče do kuchyně a zpět, chodíme denně. Víte však, že je chůze jedním z nejefektivnějších pohybů nejen na hubnutí, ale také na posílení kardiovaskulárního systému?

Chůze je pro naše zdraví skutečně takový malý zázrak.

Jak dostat chůzi do svého režimu? Pejskaři to mají nejjednodušší, ti musí, i kdyby venku trakaře padali. My ostatní musíme procházku do režimu zařadit trošku násilím. Jak na to?

Pokud můžete, vystupte cestou do školy nebo práce o zastávku nebo dvě dřív. Vytáhněte sluchátka, pusťte si svou oblíbenou hudbu nebo audioknížku a běžte se ve volné chvilce projít jen tak. Pokud vás představa chůze odrazuje, začněte třeba na 10 až 15 minutách denně a postupně přidávejte. Uvidíte, že za pár týdnů už si den bez procházky nedovedete ani představit.

Stepper

Hledáte fitness zařízení, u kterého si pustíte televizi nebo otevřete knihu a hodinka cvičení uteče jako nic? Jedním z takových zařízení nenáročných na prostor je stepper, stimulující chůzi do schodů.

Na rozdíl od skutečného chození do schodů je však stepper šetrnější ke kloubům a co víc, při chůzi na něm se můžete třeba koukat na tu televizi. Poděkují vám nejen vaše hýžďové svaly, ale stejně jako u chůze i kardiovaskulární systém.

Veslařský trenažer

Veslařský trenažer nabízí podobné benefity jako stepper. Místo hýždí však dostanou zabrat primárně vaše bicepsy, tricepsy a břišáky.

Veslařský trenažer je oproti stepperu o něco náročnější na prostor, současně s ním však posílíte více svalových skupin, které jsou zvlášť u žen často tak trochu zanedbávané.

Zajímá vás více tipů, jak se dostat do formy? Podívejte se na Efitness.cz!

Foto: Shutterctock, vspp.cz