Mít pořád dost energie, cítit se dobře a ještě u toho hezky vypadat. Kdo z nás by si nedal říct. Začněte tím, že své tělo řádně nastartujete. Čas dobít baterky a dostat se zpátky do fyzické i psychické pohody je právě teď. Zapamatujte si těchto devět bylin, které se podílejí na šetrné detoxikaci organismu. Naberte zpět svou vitalitu.

Heřmánek římský

Tajemství heřmánku znaly už naše babičky, které z něj vařily čaj i připravovaly obklady. I dnes je jednou z nejoblíbenějších bylin užívaných především díky svému příznivému vlivu na trávení.

Ostropestřec mariánský

Jinými slovy balzám pro naše játra. Je jednou z nejlepších cest, jak přírodně podpořit játra a jejich celkovou regeneraci. Je velice důležitý právě pro zachování detoxikační funkce jater a jejich ochranu před působením volných radikálů. Tento antioxidant podporuje trávení i detoxikaci organismu.

Pampeliška lékařská

Ze školních herbářů ji také známe jako smetánku lékařskou. Tahle rostlina není jen ozdobou do vlasů, má blahodárný účinek na činnost jater a působí močopudně. Pomáhá tak z těla vyplavovat nečistoty a tím přispívá k detoxikaci, příznivě působí na zdraví močových cest i na trávení. Ukrývá v sobě také spoustu vitaminů a minerálů.

Pýr plazivý

Nenápadná rostlinka, která v detoxikační kúře určitě nesmí chybět. Působí močopudně a šetrně tak pracuje na odvodnění organismu a podporuje tedy i dolní močové cesty. Mimo jiné pozitivně ovlivňuje tvorbu otoků.

Kopřiva dvoudomá

Příjemného pohlazení se od ní nedočkáme, ale její umění uvnitř organismu je veliké. Podporuje schopnost jater čistit krev a pomáhá tělu zbavit se přebytečné vody a dalších škodlivých látek. Má dobrý vliv na funkci jater, jež jsou důležitá pro trávení tučných jídel, kterých bychom se měli sice vyvarovat, ale malé neřesti k životu patří …

Listy břízy bělokoré

Možná obyčejná bříza, ale s listy neobyčejných vlastností. Mají silné močopudné účinky a odstraňují z těla škodlivé toxiny, kyselinu močovou i přebytečnou vodu. Bříza pročišťuje ledviny a pomáhá také našim kloubům. Příznivě mimo jiné působí i na trávicí systém.

Yucca

Už Indiáni věřili v její výjimečné detoxikační schopnosti. Yucca v těle funguje jako přírodní čistička. Dokáže rozvolnit toxické látky a sedimenty, které v našem těle usadily, a tím přispívá k jejich pozvolnému odstranění z těla. Indiáni věřili, že když máme čisté tělo, máme čistou i mysl.

Chlorella

Tato zelená sladkovodní řasa pomáhá našemu tělu při odstraňování těžkých kovů. Podporuje tak správné fungování orgánů s významnou detoxikační funkcí – žlučník, játra, ledviny. Je silným antioxidantem, brání naše buňky před nepříznivým oxidativním stresem, podporuje také metabolismus a trávení. Tělo ji vítá také díky řadě vitaminů a minerálů, které obsahuje.

Zelený ječmen

Toto skvělé přírodní tonikum je bohaté na aktivní enzymy, vitaminy, minerály, stopové prvky, aminokyseliny i jedinečnou látku – chlorofyl, který ještě ze školy známe jako přírodní zelené barvivo, díky němuž je možná fotosyntéza. I náš organismus ho ocení.

Tip pro restart

Dopřejte svému tělu restart. Detoxikovaný organismus je plný vitality a životní síly. Nekupujte desítky přípravků, z nichž každý podpoří jinou část vašeho organismu. Dopřejte si 14 denní očistnou kůry s doplňkem stravy DetoxElixeer, který účinně kombinuje účinky devíti pečlivě vybraných bylin. Ty přispívají k přirozené detoxikační funkci našich orgánů. DetoxElixeer je obohacený o prebiotikum (galaktooligosacharidy), které je zdrojem energie pro přátelské bakterie v našem organismu. Očistěte své tělo a probuďte tak jeho přirozenou vitalitu. Více informací zde.

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.