Cestování se stává každodenní součástí našich životů. A nejen to za humna, ale i do vzdálených destinací. Objevte ta nejzajímavější místa pro rok 2019!

Laos a Kambodža

Vedlejší Thajsko? Přeplněné turisty. Ale těmto dvěma menším zemím jihovýchodní Asie se celkem vyhýbají. Zatím! Je jisté, že panenská příroda, domorodé kmeny nebo slavný chrám Angkor Vat či jezero Tonlé Sap je jistě přitáhnou. „Země můžou být i zajímavou změnou, pokud jste třeba už navštívili nedaleké Thajsko nebo Vietnam,“ vysvětluje obchodní ředitelka letenek od Student Agency Věra Janičinová.

Kuba

Nádherné pláže s lahodnými koktejly, karibská pohoda a vůně doutníků, případně objevování podmořského světa. I když je Kuba trochu lenošivá, je na ní opravdu co dělat. Od dob Ernesta Hemingwaye tam tolik času neuteklo, americké bouráky a pulsující ulice Havany s živou hudbou jsou pořád skoro stejné.

Gruzie

Mnoho lidí už jí navštívilo, stále to ale ještě není dost. Nechejte se také očarovat zemí obklopenou pohořím Kavkaz. Kromě hlavního města určitě zamiřte právě do horských údolí, kde naleznete ty nejpůvabnější malé vesničky. Pokud vás hory omrzí, odpočiňte si na pláži u Černého moře.

Kolumbie

Kde odstartovat putování po Kolumbii? Přece v Bogotě. Start může být třeba v historické čtvrti La Candelaria, pokračovat prohlídkou Katedrály Neposkvrněného početí a zakončit odpočinkem v Parku Simona Bolívara. Ale nejen hlavní město stojí za pozornost. Kolumbie je rozmanitá. Určitě nevynechejte národní park Tieradentro. Vydejte se do Amazonie prozkoumat džungli a užijte si krásné pláže Cristal Beach, Playa de San Luis, nebo Cabo de la Vela.

Pobaltí

Že Estonsko, Lotyšsko a Litva nevypadají jako zajímavé destinace? Tak to rozhodně není. Lákají působivými historickými městy, malebnou krajinou s jezery nebo přímopřskými letovisky jako je Palanga, s polodrahokamy/jantary na pláži. „Zároveň jsou tyto destinace takříkajíc co by kamenem dohodil. V letadle strávíte necelé dvě hodiny,“ přibližuje obchodní ředitelka letenek od Student Agency Věra Janičinová.

Indonésie

Země sopek, ostrovů a deštných pralesů. To je Indonésie. Krásné pláže, průzračné moře s bohatým podvodním životem a bujná tropická fauna a flóra je zárukou úžasné dovolené. „K nejoblíbenější turistické destinaci patří ostrov Bali. Pokud vás pouze polehávání na pláži neláká, nebojte se – Bali nabízí mnohem víc, za návštěvu určitě stojí třeba vnitrozemský Ubud nebo hlavní město ostrova Denpasar,“ přibližuje Janičinová za letenkové oddělení Student Agency.

Maroko

Maroko nabízí hory, pouště, pobřeží lemované plážemi. Jde o zemi pestrých barev a neobvyklých chutí. Vydejte se směr nejvyšší bod Atlasu na Jebel Toubkal, kde se můžete setkat s Berbery, potomky starověkých obyvatel. Za krásnou architekturou se vydejte do Casablancy a to především do mešity Hassana II. Jedná se o největší náboženskou stavbu na světě. A to je pouze zlomek toho, co tato čarovná země nabízí!

Jordánsko

Jordánsko, to je země přímo nabitá historií a nečekané krásy! Co doporučit? Skalní město Petra, unikátní růžovou poušť, řeku Jordán, odpočinek u slaného Mrtvého moře nebo treky či paragliding v horách. „Navíc je Jordánsko snadno dostupné – jen pár hodin letu a přistanete v této exotické krajině,“ doplňuje výhody obchodní ředitelka letenkového oddělení Student Agency.

Singapur

Supermoderní Singapur je jedním z nejrušnějších přístavů na světě. Jedinečné propojení historie a moderního světa doprovází krásná příroda. „Nejlákavější místa ve městě jsou Gardens by the Bay, botanická zahrada plná high-tech vynálezů. Pokud chcete vidět divokou džungli, zajděte si do Southern Ridges nebo do botanické zahrady Singapore Botanic Garden, najdete zde například více než 1 000 druhů orchidejí,“ jmenuje Janičinová.

Panama

Tento stát Střední Ameriky s překrásnou přírodou, deštnými pralesy a světoznámým Panamským průplavem vás dočista očaruje. Určitě navštivte národní park Darién s rozmanitou krajinou a různými druhy zvířat nebo park Coiba, skládající se z 38 ostrovů, kde můžete pozorovat kosatky, keporkaky či menší delfíny.

foto: pixabay/JESHOOTS-com/stratageme2015

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.