V pořadí už osmou emisi růžových bankovek v hodnotě 50 Kč s portrétem „královny české kosmetiky“ Olgy Knoblochové vydává česko-slovenská kosmetická společnost Dermacol. Ta je u nás od roku 2015 emituje vždy dvakrát ročně: nejprve na jaře a poté na podzim, při příležitosti říjnového výročí vzniku republiky. Jen v Česku jde do oběhu rekordních 29 tisíc kusů, což pro zákazníky představuje slevy v hodnotě téměř 1,5 milionu korun. Podobná akce s bankovkami v hodnotě dvou „dermacolových Eur“ s vyobrazením Dómu sv. Martina probíhá současně i na Slovensku.

Bankovky lze letos získat od 28. října do 17. listopadu za nákup nad 100 Kč ve značkových obchodech Dermacolu. Tam s nimi pak lze i kdykoli zaplatit, mají totiž časově neomezenou platnost. Unikátní platidlo je zabezpečené hned několika ochrannými prvky, takže připomíná skutečné papírové peníze.

„Od roku 2015 emitujeme naše bankovky už po osmé a jenom v České republice jsme celkem vydali téměř 80 tisíc kusů padesáti korunových bankovek,“ říká Valéria Gazdová, marketingová ředitelka společnosti Dermacol. Podle ní se nápad s bankovkami zákazníkům i značce vyplácí. Za každou utracenou stokorunu dostane zákazník přímo v obchodě 50 „kosmetických korun“.

Rekordní rok 2018

Pro letošní podzim, spojený s oslavami 100. výročí od založení republiky, má česko-slovenská společnost pro zákazníky připraveno zatím nejvíc bankovek v celé své historii. „Do oběhu v Česku i na Slovensku pouštíme dohromady rekordních 29 tisíc kusů. Za čtyři roky jsme takto vydali slevy už za zhruba 4 miliony korun. Unikátnost našich bankovek spočívá v tom, že vypadají jako opravdové peníze  jsou vytištěné na papíře s vodoznakem, mají ochranný proužek, průhledový znak a další zabezpečení jako skutečné měny,“ říká Gazdová. Navíc je zákazník může použít kdykoli a zaplatit jimi bez ohledu na další slevy nebo akce.

Česko-slovenská královna

Na bankovce je vyobrazena tzv. „první dáma česko-slovenské kosmetiky“. „Olga Knoblochová stála v roce 1966 u zrodu značky Dermacol a dala světu první plně krycí make-up. A ten je stále produktem, který nám přitahuje nové zákazníky a otevírá dveře i na další světové trhy,“ uvádí Valéria Gazdová.

Víte, že…?

Podobnou bankovku v hodnotě 2 Deur emituje Dermacol i na Slovensku. Zobrazen je na ní Dóm sv. Martina, na druhé straně je známý visutý Most Slovenského národního povstání spojující v Bratislavě oba břehy Dunaje. V případě české bankovky jsou na zadní straně Hradčany. V obou případech je jako země původu uvedeno České nebo Slovenské „království krásy“.

Ochranné prvky bankovky Dermacol zahrnují speciální papír s vodoznakem ve tvaru pyramidy a ochrannými nepravidelnými chloupky, průhledový znak DC je tvořený tiskem dvou odlišných barev z každé strany bankovky, ochranný kovový proužek a unikátní číselná řada.

Bankovka má hodnotu 50 Kč. Při nákupu do 100 Kč lze uplatnit jednu bankovku. Při nákupu nad 100 Kč je možné uplatnit i více bankovek najednou až do 50 % celkové hodnoty nákupu.

Více na www.dermacol.cz.

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.