Vždycky něco za něco. Pokud chcete mít krásnou pleť, musíte jí věnovat správnou péči. Ta ovšem nespočívá v tom, že si jednou za den namažete obličej krémem. Základem je kvalitní čištění, a to i v případě, že se nelíčíte.

Vyčistit si pleť neznamená, že si ošplouchnete obličej vodou nebo ho umyjete mýdlem. Aby byla pleť opravdu čistá, pořiďte si kvalitní přípravky. Vybírejte je podle svého věku i typu pleti. Pokud máte citlivou pleť, vyplatí se sáhnout po kosmetice z lékárny, jež respektuje kožní mikroflóru a pleť nepodráždí. S přípravky na odličování a čištění se doslova roztrhl pytel a někdy bývá složité se v nich vyznat. Mezi některými typy existuje rovnítko, takže je jen na vás, kterému dáte přednost. Ať už si vyberete jakýkoli, vždy by mělo jeho použití předcházet ošetření krémy či jinou péčí.

Kroky ke správnému čištění

1) Nejprve odličte oči, a to speciálním přípravkem, který si poradí s odstraněním make-upu. Odličovač naneste na vatový tamponek a chvilku přiložte na víčko a řasy. Stírejte ho jemnými kruhovými tahy od vnějšího koutku oka k vnitřnímu. Odličujte tak dlouho, dokud nebude tamponek čistý.

2) Dále vezměte do ruky čistící přípravek, který pleť zbaví nečistot rozpustných v tucích. Ty voda z obličeje nikdy nedostane. Na výběr máte čistící emulze, mléka, gely a pěny, které se nanášejí na vatové tamponky nebo přímo na mokrou pleť a následně se oplachují. Vždy je třeba řídit se návodem k použití. V poslední době si našly své místo na trhu i čisticí balzámy, které se na pleti změní v jemný olej a ve spojení s vodou na hýčkající čistící emulzi.

 3) Dále přijde na řadu pleťová voda či tonikum, jež pleť krásně dočistí a osvěží, dodá jí potřebné látky a vypne ji. Tamponek a pleťovou vodu byste měla vzít do ruky také ráno, abyste pleť zbavila kožního mazu, potu či odumřelých buněk, které vyprodukuje v průběhu regeneračního nočního procesu.

V hlavní roli micely

Vychytaným způsobem odličování je používání micerálních vod, které díky svému složení zajistí vyčištění pleti v jediném kroku. Obsahují totiž micely, což jsou hypoalergenní čistící látky, které mají schopnost vázat na sebe nečistoty. Přípravky neobsahují alkohol a jsou vhodné i pro citlivou pleť. Seženete je v lékárnách i drogeriích. Ať už si zvolíte jakýkoli prostředek k čištění pleti, nezapomeňte jej použít nejen večer, ale i ráno. Přes noc totiž pleť vylučuje pot a maz, který je potřeba odstranit, aby mohly působit všechny účinné složky denního krému, který na pleť nanesete.

Naše tipy:

 

Ilustrační foto: La Roche-Posay, archiv firem.

Šéfredaktorka časopisů POPCORN, Top dívky a webu ŽenyDívky.cz.