Podle čínského kalendáře začíná nový rok až 25. ledna a vlády se ujme znamení Krysy. Čínský zvěrokruh tvoří dvanáct zvířat, která na rozdíl od našeho evropského nekralují měsíc, ale vždy celý rok. Konkrétní znamení tak přijde na řadu jednou za dvanáct let a letos bude kralovat kovová Krysa. Svou vládu předá 11. února 2021 znamení Buvola.

Čínský kalendář patří pravděpodobně k nejstarším na světě, první zmínky o něm se datují do doby pět tisíc let před naším letopočtem. O jeho vzniku příliš nevíme, ale váže se k němu několik legend. Podle jedné ho vytvořil Žlutý císař Huang Di, jiná přisuzuje zásluhy o vznik Buddhovi, který osvícen seděl pod fíkovým stromem a pozval zvířata, aby s ním sdílela jeho potěšení… Čínský kalendář využívají státy jako Čína, Japonsko, Taiwan, Korea, ale s malými obměnami například i Kazachstán.

Vládnoucí znamení

Rok čínského kalendáře tvoří dvanáct měsíců, ale na rozdíl od toho evropského, se kalendář odvozuje od pohybu Měsíce, jemuž je přisuzována větší moc než Slunci. Zvěrokruh tvoří následující zvířata:  krysa, buvol, tygr, zajíc, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes a prase. Stejně jako evropský kalendář, má i ten čínský své horoskopy. Co přisuzuje v roce kovové Krysy jednotlivým znamením?

Znamení Krysy je považováno jako obzvlášť chytré, rafinované, flexibilní a rok 2020 by díky tomu mohl být považován za období skvělých nápadů. Vše nasvědčuje tomu, že se bude dařit zejména v zaměstnání, ale také v lásce.

Element kov

Čínský lunární rok je vždy propojen s jedním z pěti elementů, čímž se liší od západní astrologie, kde rozlišujeme živly čtyři – oheň, země, vzduch a voda. Čínský horoskop pracuje s prvky země, oheň, voda, dřevo a kov, jenž je určujícím prvkem pro letošní rok a dává příležitost k vylepšení finanční situace.

View this post on Instagram

The Chinese New Year of 2020 falls on January 25th and this biggest festival in China will last to February 8th, about 15 days in total. 2020 is a Year of the Rat according to Chinese horoscope BaZi (literally Birth Time Eight Characters). 🐀 The Rat is the first of all zodiac animals. According to one myth, the Jade Emperor said the order would be decided by the order in which they arrived to his party. The Rat tricked the Ox into giving him a ride. Then, just as they arrived at the finish line, Rat jumped down and landed ahead of Ox, becoming first. 🐀 The Rat is also associated with the Earthly Branch (地支—dì zhī) Zi (子) and the midnight hours. In the terms of yin and yang (阴阳—yīn yáng), the Rat is yang and represents the beginning of a new day. 🐀 Paired with the Celestial Stems (天干—Tiān gān), there is a 60-year calendrical cycle. Although zi is associated with water, the years also cycle through the five elements of nature (五行—wǔ xíng). ☯️🐀☯️ The Metal Rat Year is going to be a strong, prosperous, and lucky year for ALMOST all chinese zodiac signs. Drop me a message if you would like to read more about the vibes this new year brings and I’ll send you a link to a reliable source 🙏 . . . . #chinesenewyear #chinesenewyear2020 #bazi #zen #fengshui #chinesehoroscope #horoscope #metalrat #tcm #qigong #taichi #taichichuan #taiji #taijiquan #fengshuilifestyle #fengshuimaster #fengshuiconsultant

A post shared by Slavomir Latko (@slavo_oldtree) on

Jaký bude rok pro jednotlivá znamení?

Krysa

Tento rok bude patřit vám! Úspěch vás čeká v zaměstnání i v lásce. Budete se cítit nabití energií a chcete dobývat svět.

Buvol

Máte jasnou mysl, víte co chcete, a to vám mohou ostatní jen závidět. Na jaře nastane pravý čas udělat krok vpřed ve vaší kariéře a začít prosazovat své plány.

Tygr

Lidé narození v tomto znamení se budou zejména na jaře cítit velmi dobře. Přinese jim nejen energii, ale také úspěch. Rok 2020 by pro vás měl být symbolem rodiny, a proto se snažte trávit se svými blízkými co nejvíce času.

Zajíc

Pro hrdého zajíce bude nejšťastnějším obdobím roku léto, kdy bude překypovat energií a chutí věnovat se novým projektům. Neodolatelný bude i v milostné oblasti.

Drak

Rok 2020 pro vás bude velmi pozitivní. Pocítíte velkou motivaci k prosazování a uskutečňování svých nápadů, a také k tomu budete mít dostatek energie. Podzim vybídne k návštěvám kina, divadla či pořádání večírků pro přátele.

Had

Pokud jste narozeni ve znamení Hada, čeká vás velmi vzrušující rok. Zejména letní období pro vás bude velmi šťastné. Nebojte se využít šance, které se vám v této době naskytnou.

Kůň

I sedmé znamení čínského horoskopu čeká úspěšný rok. Dařit se bude v milostném životě i na poli financí, které lze nyní úspěšně zúročit.

Koza

Citlivá a kreativní koza nyní dobře ví, co chce, a proto je čas nastolit změny. Ty se mohou týkat zejména pracovní oblasti. V osobní rovině vás čeká velmi příjemné období.

Opice

Zvědavá opice by měla letos prožít klidný rok, ve kterém si najde dostatek času pro sebe. Přesně ví, kdy je čas zabrzdit a dopřát si odpočinek, který jí dělá dobře.

Kohout

Odvážný a pilný kohout se bude cítit velmi dobře v rodinném kruhu a mezi přáteli, kde je velmi oblíbený. Lidé v jeho okolí si jeho úsudku váží a letos ho budou často žádat o radu.

Pes

Z počátku roku bude pro osoby s tímto znamením těžké prosazovat a uskutečňovat své cíle. Nedělejte si příliš mnoho starostí a těšte se na to, co vám budoucnost přinese.

Prase

Narození ve znamení Prasete letos opět naleznou sílu prosazovat své názory a ostatní tím ohromí. Stůjte si za svým, vyplatí se to a budete se cítit skvěle!

Foto: depositphotos.com, Instagram