Když zhruba před rokem začal trend neholení se, většina lidí myslela, že se jedná o krátkodobý výstřelek. Jenže opak je pravdou. Slavné hvězdy si přestávají holit podpaží, nohy i  intimní místa a vyznávají trend přirozenosti.

Kdyby ještě před pár lety vyšla některá z celebrit na červený koberec s neoholeným podpažím, fanoušci by jí vypískali. Jenže časy se mění a dnes je „gorilí“ porost znovu v kurzu! Neoholené nohy, podpaží a prý i intimní partie zůstávají zarostlé – a tenhle trend se rozmáhá mezi celebritami i mezi jejich fanoušky. Na jednu stranu někteří odborníci si to pochvalují, protože vyholování podpaží či oblasti třísel, kde sídlí citlivé, lymfatické uzliny, prý není zdravé a podle některých dokonce přispívá k vzniku vážných onemocnění. Na druhou stranu módní a kosmetičtí tvůrci a estéti jsou znechucení. Třeba ochlupené podpaží podle nich vypadá odporně a navíc se v něm více drží pot…

Britney Spears.

Slavní chlupáči

A které celebrity si v tomto trendu libují? Excentrická herečka Bella Thorne miluje „jinakost“ a patří mezi jedny z prvních propagátorek neholení se. Holit se odmítá i dcera zesnulého krále popu, Paris Jackson, a nečekaně se přidala i popová hvězda Britney Spears. A mezi chlupaticemi nemůže samozřejmě chybět ani zpěvačka Madonna, kterou podpořila i dcera Lourdes. Seznam slavných, odmítajících holení se rozrůstá každým dnem a s ním i feministická vyhlášení, že není důvod, aby se ženy holily, je to nezdravé a muži také nemusí. Co na to říkáte vy?

Bella Thorne.

 

Foto: Profimedia

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.