Jak se zbavit posledních svátečních kil příjemným způsobem? Voňavá lázeň, která pomůže odbourat tuk a zpevnit pokožku, navíc si v ní odpočinete. Poradíme vám, co voňavého přimíchat do koupele, abyste se cítila spokojenější a zároveň štíhlejší.

Domácí zeštíhlující koupel si připravíte velmi snadno, nejlépe z přírodních ingrediencí, které stimulují organismus. V horké vodě se otevřou póry, takže látky obsažené v příměsích se dostanou až do hlubších vrstev kůže a do krevního oběhu. Ideální teplota je 36 až 38 stupňů Celsia. Příliš horká voda zatěžuje krevní oběh a vysušuje pokožku. Nekoupejte se s plným žaludkem. Tělo po jídle potřebuje energii na trávení. Pijte při koupeli, nejlépe bylinkový čaj. Naložte se do vany na 10 až 20 minut. Po koupeli alespoň půl hodiny odpočívejte.

Zázvor pálí tuky

Zázvor je plný pálivých látek gingerolu a kapsaicinu, které stimulují krevní oběh, činnost žlučníku a spalování tuků. Kořen této rostliny pomáhá tělu rychle se odplavit z těla odpadní látky.
Větší kořen zázvoru omyjte a nakrájejte na plátky. Zalijte dvěma litry horké vody a nechte 15 minut louhovat. Poté přeceďte a čistý odvar vlijte do vany s teplou vodou.

Domácí koupelová sůl na nachlazení, stres i omlazení

Koupelová sůl je skvělý prostředek pro relaxaci těla i duše. Mořská sůl obsahuje přírodní minerály a stopové prvky hořčík, draslík, jod a kalcium, které je potřeba pro odbourávání tuků. Sůl vyhlazuje pokožku. Půl kila mořské soli rozpusťte ve dvou litrech horké vody a vlijte do lázně. Po koupeli se natřete tělovým olejem.

Domácí koupelová sůl s růžemi a mlékem je zklidňující. Pokožku hydratuje a zvláčňuje. Povzbuzuje činnost srdce, jater a žaludku. Uvolňuje svalové křeče a působí proti bolestem hlavy. Díky esenciálnímu oleji z růže dokonce působí jako afrodiziakum.

Proti celulitidě s jablečným octem

Jedná se o osvědčený přípravek na vnější a vnitřní očistu organismu. Obsahuje vitamíny a enzymy, které tělo zbaví jedů.
200ml jablečného octa (nejlépe bio) přidejte do koupele a relaxujte v ní čtvrt hodiny.
Koupel s rozmarýnem pomůže proti mlsné. Látky, které tato bylina obsahuje, prokrví pokožku a posílí nervy. Stačí přidat do koupele snítku sušeného rozmarýnu.

 

Foto: pixabay/Couleur/VintageBlue