České hračky mají tradici u nás i ve světě. Všichni jsme si s nimi hráli, milovali je a při četných hrách jim dávali pěkně zabrat. Poslední dobou nás obklopují postavy z různých kreslených pohádek, které lítají, mají nadlidskou sílu, nemají problém se přeměnit do všelijakých tvarů, vydávají neuvěřitelné množství zvuků, dokážou dětem odpovídat a to je pouze desetina výčtu jejich schopností. Když se ale zamyslíte, tak to všechno a mnohem víc, uměl v naší dětské fantazii i ten hadrový panák, dřevěné auto na provázku i oblíbené plyšové zvířátko, s kterým jste usínali. Pojďme se trochu vrátit do dětství, zavzpomínat a pořídit letos dětem českou hračku. Uchvátí vás nejen kvalitou, ale i designem.

Asi všichni známe úžasné hračky od výtvarnice Libuše Niklové. Její kočka s harmonikou místo těla, byla ikonou  60.let minulého století. Česká společnost FATRA svými nafukovacími hračkami navazuje na odkaz L. Niklové. Ve spolupráci s českými designéry vytváří neuvěřitelná zvířata, auta i míče, která uchvátí jak malé, tak velké.

 

Zdroj: www.efatra.cz

Jemnou i hrubou motoriku dítěte krásně rozvine dřevěná stavebnice PONY, která je vyrobena z bukového dřeva a díky své všestrannosti, vtáhne do hry nejenom děti ale celou rodinu. A možnost svezení, posazení či blbnutí na složených hračkách je samozřejmostí! Prostě stavebnice na celý život.

 

Zdroj: www.mojepony.cz

Svět plný hraček, zvířátek, plyšáků, polštářků, maňásků, obrázků a dětských her, které dokáží vyčarovat úsměv na každé tváři. To vše jsou ručně šité hračky Heli, které jsou na českém trhu již 15.let.

 

Zdroj: www.heli-hracky.cz

Co by to bylo za dětství bez kovových hraček na klíček! Náchodská společnost KOVAP, to jsou ručně vyráběné hračky s důrazem na precizní provedení a vydrží i ne úplně šetrné zacházení. Mezi nejstarší hračky patří silniční válec, traktor s valníkem a beruška. „Vlajkovou lodí“ je již zmiňovaný traktor Zetor na klíček, který letos slaví 60.leté výročí sériové výroby.

 

Dřevěné hračky od firmy CEEDA CAVITY vás vrátí do dětství. Kouzelný, barevný design nejrůznějších zvířátek, postaviček, autíček zabaví nejen děti! Ekologické dřevěné hračky jsou vyrobeny z kvalitního bukového dřeva a jejich povrch je pouze voskován a leštěn, nejsou zde použity žádné chemické barvy.

 

Zdroj: www.drevenedarky.cz

Redaktorka webu Ženydívky.cz. Miluje design, hlavně ten český a módu.