Alita tentokrát svůj astro výklad začíná ještě červnem, dobou předúplňkovou, která je jako každý měsíc energeticky silná. A co nás čeká a nemine, to vám nejlépe řekne ona sama…

Období Raka začíná letním Slunovratem 21. 6. a končí 22. 7. Je to doba poklidného spočinutí a o to intenzivnější vnitřní práce. Vše, co bylo počato, tvarováno, promyšleno v předchozích obdobích Berana, Býka a Blíženců, můžeme nyní prostě nechat zrát a růst, podobni těhotné ženě očekávající budoucí zrození svého dítěte. Pečujeme o své nitro, o své psychické zdraví, rozpouštíme všemožné zbytečné strachy, obavy, pochyby.

Soustřeďte se na to důležité

Úplněk 29. 6. (přesně 16.21) přináší mnohé inspirace a impulsy k růstu. Uvolněné Slunce v Raku nám umožňuje prostě se zasnít a jen tak proplouvat realitou. Přísná Luna v Kozorohu, nalézající se navíc v momentě úplňku ve spojení se Saturnem, nám připomíná též existenci času a prostoru a tudíž nezbytnost soustředit se na to, co je pro nás opravdu podstatné a důležité. Toto soustředění však probíhá spíše uvnitř nás samých. Pokud tomuto procesu napomůžeme tím, že si najdeme čas na meditaci a “rozhovor s duší” a budeme celkově naslouchat svým pocitům, můžeme se dozvědět kudy dál, nasměrovat svou pozornost k řešení aktuálních dlouhodobějších záležitostí, prožít potřebné vize a záblesky porozumění, mnohem lépe a jasněji zřít svou životní situaci.

Po úplňku v Raku nastává doba očišťování, omývání, odplavování všemožných nánosů a nečistot, nashromážděných za celý dosavadní rok v nás i kolem nás. Koupání v přírodních vodních tocích je v této době obzvláště léčivé a užitečné, obzvláště když si uvědomíme, že řeky, jezera a další vodní útvary jsou živé bytosti a poprosíme je o pomoc s rozpouštěním všemožných vnitřních překážek a bloků…

Vymeťte skříně i pozůstatky starých vztahů

Na hmotné úrovni můžeme prostě vyklízet a uklízet z domu či příbytku vše, co nám již dávno nepůsobí radost či dokonce připomíná staré dávno skončené záležitosti a vztahy. Udělejme tak prostor něčemu novému, obraťme se s důvěrou k lepším zítřkům! Uklizenému prostoru prospěje též energetická očista vhodnou hudbou, svíčkami a vykuřovadly či vonnými tyčinkami.

Novoluní v Raku nastává 13. 7., přesně ve 4.49 a je to období maximálního klidu a spočinutí, které je tak blahodárné pro naše duševní zdraví. Dopřejme si plnou relaxaci na úrovni duše, mysli i těla, dovolme si třeba jen na chvíli úplně vypnout a tak si uvědomit, že svět může existovat i bez nás a můžeme se ponořit do svého světa prozkoumat své skutečné potřeby a často polozapomenuté sny.

V době od novu do úplňku 27. 7. můžeme aktivně pracovat s tvůrčí představivostí, „předem stavět“ a prociťovat, spřádat a vysnívat děje příští… Pozornost můžeme citlivě zaměřit též na rodinné vztahy a jejich celkovou harmonizaci. Napomoci mohou rodinné konstelace a podobné techniky. Je to prostě ideální doba k zařizování a zvelebování našich vnitřních prostor, ať na vnitřní či vnější úrovni…

Ve dnech kolem novu, přesně 10. 7. vstupuje též Venuše do znamení Panny, kde nás až do 6.8 bude učit skutečně láskyplně a pečlivě pečovat o své tělo, umělecky a vědomě prožívat a užívat si každodenní rituály. Po předchozím „rozžhaveném“ období Venuše ve Lvu zažijeme možná lehčí vystřízlivění, zároveň však i uzemnění a možnost prožít lásku v realitě, usměrnit své vášně, využít „milostné palivo“ například k léčení a revitalizaci jak svého těla, tak i životního prostředí.

Přibližně mezi 10. 7. a 15. 7. bude působit harmonická pozitivní konfigurace aspektů, tzv. Velký trigon Venuše s Uranem v Býku (12. 7.) a Saturnem v Kozorohu (14. 7.). Toto období bude obzvláště vhodné pro uspořádání finančních záležitostí. Harmonizovat se mohou i milostné vztahy, protože budeme moci pocítit rovnováhu mezi tendencí šlápnout na plyn (Venuše trigon Uran) a přibrzdit (Venuše trigon Saturn). Výsledkem může být prostě plynulá jízda(-:

Tvořivost nás požene kupředu

Merkur vstupuje 29. 6. do ohnivého znamení Lva, kde se zdrží neobvykle dlouho, až do 6. 9. Po celou tuto dobu tedy budeme mít spoustu energie a příležitostí vyjádřit tvořivě a od srdce své nápady, myšlenky, pocity. Své nápady zachytávejme, zapisujme, dělejme si náčrtky toho, co jsme zahlédli a zažili ve svých vizích a snech. Obzvláštní sílu bude mít Merkur ve dnech kolem 3. 7., kdy se spojí vzestupným uzlem ve Lvu a také od 22. 7. do 23. 8., kdy bude Slunce ve znamení Lva.

Merkur souvisí s pátou čakrou, energetickým centrem v oblasti krku, umožňujícím nám vyjádřit se a komunikovat se světem. Tato oblast je v dnešní době extrémně přetížená zbytečným mluvením a přemýšlením a záplavou z většiny naprosto zbytečných informací. Uzdravovat a harmonizovat jí můžeme s pomocí zpěvu manter a podobně blahodárných písní, recitováním oblíbených básní, vydáváním všemožných zvuků, alikvótním zpěvem apod. Ve vhodných momentech (obzvláště v době mezi úplňkem a novem 29. 6. – 13. 7.) můžeme doslova zařvat jako lev a očistit se od všeho, co jsme se styděli či báli sdělit, co jsme v sobě dlouho potlačovali…

Kromě běžné dovolené, kterou si v tomto letním čase obvykle dovolujeme, dopřejme si též dovolenou „digitální“. Alespoň pár hodin ideálně i pár dní bez mobilního telefonu, počítače a dalších informačních zdrojů nám pomůže napojit se na zdroj vyšší, božský a rozpomenout se na to, co vlastně doopravdy chceme, co nás baví a těší… Rozpomínejme se na svou vrozenou božskou schopnost tvořit zevnitř, věřit a naslouchat sami sobě namísto podléhání zkreslujícím vlivům zvenčí.

Udělejte si čas jen pro sebe

Doba pro dovolenou či přímo meditační třeba i osamělé spočinutí je obzvláště vhodná mezi 4. – 10. 7., kdy se Slunce v Raku dostává do trigonu s Neptunem v Rybách a Jupiterem ve Štíru.

Mars ve Vodnáři se 26. 6. stává retrográdním a my začněme zpomalovat a minimalizovat vymýšlení nových a nových projektů a zaměříme se spíše na dotažení a uskutečnění těch stávajících. Možná se některých z nich i vzdáme, protože zjistíme, že s námi už nerezonují a tím pádem už nemáme čas ani sílu ani chuť k jejich realizaci.

Dne 20. 7. nastává spojení Marsu se sestupným neboli jižním lunárním uzlem a tento proces osvobozování se od přebytečných činností tedy bude přímo vrcholit. Uzavřeme mnohé soubory ve svém počítači i ve své mysli a rozlučme se s tendencí stále zachraňovat a měnit svět. Vnější svobodu nahrazujme svobodou vnitřní. Tato konjunkce je trojnásobná – poprvé nastala 8. 6., potřetí 26. 9. a její vliv trvá tedy téměř čtyři měsíce.

Mnohé napoví též opozice Merkura ve Lvu s Marsem ve Vodnáři, která nastává 5.7. Merkur ve Lvu by měl sdělit Marsu ve Vodnáři své pocity, potřeby a dovolit mu je uskutečnit. Je ovšem na nás, zda jim tuto komunikaci dovolíme nebo se nám budou naše pracovní a tvůrčí záležitosti jevit jako dvě různé věci…

Královská znamení Rak a Lev jsou aristokrati Zvěrokruhu, napomáhající nám skutečně prožít, procítit a uvědomit si to, co má pro nás pravou hodnotu, přetrvávající i přese všechny vymoženosti moderní doby.

Znovuspojení s Duší a s Duchem v těle se nejlépe daří právě v těchto obdobích a proto si popřejme krásné léto a vplujme do něj na vlně pohody, bytostně rozhodnutí žít lépe a svobodněji.

Nadšená a zkušená profesionální astroložka, cestovatelka, umělkyně a vizionářka. „Baví mě vědomě utvářet svůj život a inspirovat k tomu i ostatní."