Vir covid-19 se rozletěl po celém světě a s následky pandemie bojujeme i v naší republice. Nákaza se nevyhýbá nikomu a počet zasažených na světě přesáhl 1200 000 osob. S koronavirem se potýká i mnoho známých osobností a na sociálních sítích se svěřují s tím, jak své marodění zvládají.

Tom Hanks & Rita Wilson

Slavný hollywoodský herec a jeho manželka informovali 11. března na Twitteru, že se v Austrálii nakazili virem covid-19. Průběh nemoci byl naštěstí mírný a oba se po povinné karanténě těší dobrému zdraví. Wilsonová dokonce zveřejnila playlist 32 songů, které vytvořila pro všechny, kdo jsou v izolaci.

Olga Kurylenko

I slavná Bond girl si zabojovala s obávaným virem. Na svém Instagramovém účtu se fanouškům svěřila, že netuší, kde se mohla nakazit a děkovala jim za projevenou podporu. Herečku trápila vysoká horečka a únava, k vážnějším komplikacím však naštěstí nedošlo. Fanoušky o průběhu nemoci ochotně informovala, a také jim poslala jasný vzkaz: „Berte to vážně!“

Pink

I populární zpěvačka s chlapeckým sestřihem na začátku dubna sdělila, že prodělala koronavirovou infekci. Společně s tříletým synem ji trápily teploty a úporný kašel, proto se nechala otestovat. Dnes už má Pink testy negativní a rozhodla se věnovat půl milionu dolarů, na podporu v boji proti koronaviru. Peníze putovaly na fond nemocnice Temple University ve Filadelfii, kde dříve pracovala její matka.

Kristofer Hivju

Představitel zrzavého obra Tormunda z Hry o trůny také onemocněl. Nákaza koronavirem se u něj projevila jen jako nachlazení, ale značně mu zkřížila pracovní plány. Norský herec Hivju byl totiž uprostřed natáčení druhé řady úspěšného seriálu Zaklínač pro Netflix, které bylo následkem toho zastaveno. Plánovaná je dezinfekce natáčecích prostor a karanténa pro všechny, kdo byli s Kirstoferem v kontaktu. Na Instagramu, kde o své pozitivitě informoval, herec zároveň všechny vyzval, aby dodržovali nařízená opatření, dbali na hygienu a patřičný odstup od ostatních. Na závěr připojil přání, ať na sebe všichni dávají pozor a zůstanou zdraví.

Princ Charles

I do řad královské rodiny zacílily šípy nové nákazy, jež se šíří světem. Tentokrát onemocněl následník britského trůnu, princ Charles. I on se uchýlil do povinné karantény a separoval se od svých blízkých. Lehké příznaky onemocnění ho ale nezbrzdily v pracovním nasazení a z domácí izolace pořádal například videokonference. Nyní je už veden ve stavu vyléčených a s manželkou odjel nabírat sílu do Skotska.

Říká se, že nemoc si nevybírá a náš malý výčet to jen dokazuje. Dodržujme proto nařízení, která jsou nám uložena. Uchráníme si tak své zdraví a co nejdříve se budeme moci vrátit k běžnému životu.

Foto: Depositphotos.com