Stále stylová Cate je důkazem, že žena nemusí být klasická kráska, aby zaujala a stala se celosvětovou ikonou.

Cate Blanchett oslavila v květnu 49 narozeniny, ale pořád vypadá skvěle. Rodačka z australského Melbourne nikdy nepatřila mezi klasické krásky, přesto se jí podařilo prosadit se na poli hereckém, ale také stát obdivovanou módní ikonou mnoha žen. Přitom dětství téhle hvězdy nezačalo idylicky – tatínek jí zemřel už v deseti letech a maminka stěží zvládala vychovat tři děti. Na pomoc tehdy přispěchala babička, aby chod rodiny pomohla udržet. Sama Cate vždycky dbala na rodinné zázemí, které je pro ni základem štěstí a úspěchu dodnes. S manželem Andrewem Uptonem je přes dvacet let a mají čtyři děti.

Exkluzivní rozhovor s Cate Blanchett přímo z Cannes, najdete v novém časopise INSTINKT, který vyjde ve čtvrtek 24. května.

Catein recept na krásu

Když Cate přislíbí účast na nějakém filmu, dalo by se dnes říct, že tvůrci mají úspěch zaručen. Hrála v tolika filmech, by jejich výčet zabral několik stran, mezi ty nejslavnější určitě patří Jasmininy slzy od Woddyho Allena, Podivuhodný případ Bejamina Buttona, kde si zahrála po boku Brada Pitta a zmínit musím i kultovního Pána Prstenů, kde si ji všichni pamatujeme jako okouzlující královnu elfů. Sama Cate má kromě hereckého talentu velké charisma a módní vkus, díky kterému je víc než jen ramínko na šaty pro módní návrháře. Sama herečka kdysi řekla: „Víte, móda a styl musí vycházet z vás. To, co nosíte, je vaše vyjádření a nikdo by vám neměl diktovat, do čeho se obléknout nebo jak se nalíčit. Buďte vždycky svá a mějte se ráda, jen tak opravdu zazáříte…“.

Pojďme se podívat, jak Cate zářila v průběhu své kariéry:

Foto: Profimedia

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.