I přestože se v posledních letech stále dokola mluví o tom, že celodenní sezení u počítače a vznik civilizačních chorob jdou ruku v ruce, spousta z nás s tím stále nic nedělá. Tato situace není lhostejná Heleně Nehasilové, která se již delší dobu snaží do českých firem přinést pravidelné cvičení jógy. Nejen poznatky z tohoto projektu, ale i rady, jak se správně protahovat během dne, chce za nedlouho vydat knižně. Dojde k tomu za předpokladu, že se povede vybrat potřebné finance ve sbírce na Hithitu.

Knížka bude určená všem, kteří denně u počítače prosedí více jak 6 hodin. Dlouhodobé sezení totiž způsobuje různé bolesti a další potíže jako jsou třeba ztuhlá záda, opakující se bolesti hlavy, migrény, bolavé zápěstí, suché oči, nesoustředěnost, přepracování nebo pracovní stres. Kniha Jóga mezi e-maily ukazuje jednoduché řešení, jak tyto obtíže potlačit a cítit se v práci lépe.

Kniha obsahuje více jak 70 rad a cviků, jak uvolnit nejvíce namáhané části těla od hlavy až k patě. V pěti kapitolách jsou zde přehledně zpracované rady a tipy na to, jak se v rychlosti protáhnout přímo v kanceláři, jak se naučit správně dýchat a zatočit s akutním stresem, nebo jak se nenechat pohltit internetem a zvýšit svojí pracovní produktivitu. Vše je doplněno originálními fotkami cviků.

„Mým cílem je vydat knihu na základě bohatých zkušeností vedení lekcí v rámci Office yogy – cvičení v kancelářích. Kniha je pro všechny, kteří už po několika málo hodinách za počítačem cítí bolest zápěstí, ztuhlost zad, suché oči a nedokáží se soustředit na práci. Přináší rady, jak si jednoduše uzpůsobit život v kanceláři, tak aby byl zdravý a lidé se cítili lépe,“ říká autorka Helena Nehasilová.

Kniha Jóga mezi e-maily hledá podporu pomocí sbírky na crowfundingovém serveru Hithit.cz, kde si ji zájemci mohou předem zarezervovat a získat k ní i další zajímavé odměny. Kromě samotné knížky v různých variantách je ve hře například večeře s autorkou, vstup na VIP křest, soukromá lekce jógy nebo třeba jóga pro firmu.

Foto: archiv

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.