Vyčesaný drdol, něžné laní oči, jemně nalíčené rty, elegantní vystupování a osobitý styl. Přesně tak si dodnes pamatujeme herečku a hollywoodskou divu Audrey Hepburn, jež se nesmazatelně zapsala mezi světovou elitu dramatického umění. Zazářila v mnoha filmech, mimo jiné i ve snímku Snídaně u Tiffanyho, který byl premiérově odvysílán 5. října 1961. Nechte se inspirovat stylem Audrey Hepburn a vyrazte k Tiffanymu na snídani!

Co by nemělo chybět v šatníku žádné ženy? Přeci „malé černé“! Černé koktejlky jsou klasika a jejich využití je široké. Za pomoci výrazných doplňků z nich snadno vytvoříte dokonalý slavnostní outfit. Bez problémů je však můžete obléknout i do kanceláře. Stačí je zkombinovat se sáčkem či svetříkem. Černé šaty nad kolena jsou klasika, která sluší štíhlé i plnější postavě, záleží jen na výběru střihu a materiálu.

Černé koktejlové šaty s krajkovou vsadkou Anna Field, v Zalando 1080 Kč.

Šifonové černé šaty s krajkami, Esprit, 2599 Kč.

Pouzdrové šaty s řasením, na ZOOT 1299 Kč.

 

Zacíleno na doplňky

Výběr správných doplňků nepodceňujte. Pro slavnostní příležitosti se hodí okázalejší šperky v podobě statement či perlových náhrdelníků a výraznějších náušnic. Pokud si troufnete, můžete natáhnout i dlouhé černé rukavice. U civilnějšího využití šatů zvolte méně nápadné ozdoby.

Věděli jste, že po odvysílání Snídaně u Tiffanyho se znovu oživil zájem o cigaretové držáky, které Audrey Hepburn jako filmová Holly používá? Do té doby byly považovány za zastaralý, nemoderní doplněk. 

Náhrdelník Fancy Flower, Bijou Brigitte, informace o ceně v prodejně.

Visací náušnice Silver Star, Bijou Brigitte, informace o ceně v prodejně.

Stříbrné náušnice s perličkami, Brillio Silver, 499 Kč.

 

Jak doladit dokonalý look á la Audrey Hepburn?

Pro stejný pohled jako má slavná herečka použijte umělé řasy. Po jejich nalepení namalujte tužkou na oči linku a řasy silně natřete řasenkou tak, abyste dosáhla tzv. motýlího, neboli butterfly looku. Rty zdůrazněte jen lehce, jemně růžovou rtěnkou. Na výrobu trendy drdolu vlasy vysoko vyčeště, a poté pramen po prameni silně natupírujte. Nakonec je zafixujte sponkami a uhlaďte je gelem. 

Snídani u Tiffanyho můžete zažít na vlastní kůži! Společnost prodávající luxusní šperky otevřela na Páté avenue v New Yorku kavárnu s názvem The Blue Box Cafe. A nejen umístění na ikonické newyorské ulici je unikátní. Kavárnu najdete ve čtvrtém patře budovy, kde sídlí proslulý obchod Tiffany. Pochutnat si lze nejen na kvalitní kávě a dalších slaných či sladkých dobrotách, ale též se kochat nádherným výhledem na Central Park. 

Foto: Depositphotos

Více módy podle hvězd naleznete zde.