Zažíváte každý měsíc při svém cyklu mučivé bolesti v oblasti podbřišku? Patříte-li mezi cca 70 % žen v pohlavně produktivním věku, víte, že není o co stát. Intenzita bolesti může být různá, od velmi mírné, podle které ženy spolehlivě poznají, že se blíží cyklus, až po nesnesitelné pnutí, které dokáže doslova „vyřadit z provozu“. I když jste možná slyšeli, že je menstruační bolest běžná a rozdíl je jen v tom, že některá ji má a jiná nemá, zbystřete pozornost. Naprostá většina menstruačních bolestí vzniká v důsledku svalové nerovnováhy v oblasti pánevního dna. Pokud tyto obtíže řešíte užíváním farmak, měli byste vědět, že neřešíte problém, ale pouze tlumíte příznaky. Velkou nevýhodou takové „terapie“ je, že se nezabývá důležitou otázkou: „Proč bolí?“.

Web ŽenyDívky.cz ve spolupráci s FyzioKlinikou přichystal pro své čtenářky soutěž o poukazy na fyzioterapii zaměřenou na pánevní dno, která může tento problém jednou pro vždy vyřešit!

Děloha, vaječníky a vejcovody jsou zavěšené v malé pánvi na vazech, které se vlivem hormonů v době začátku menstruace napnou, což ovlivní polohu dělohy. Za fyziologických podmínek tento tah vazů nepůsobí potíže, ale při mírném vychýlení kostrče do strany nebo jejím zalomení dovnitř pánve jsou vazy napjaty příliš a dokážou pořádně zabolet.

Vznik dysbalancí v oblasti pánve může mít celou řadu příčin, ale jednou z nejpodstatnějších je skutečnost, že většinu dne „prosedíme na kostrči“ a nemáme dostatečně posíleny svaly pánevního dna. Z toho důvodu se bolest podbřišku nevyhýbá studentkám, úřednicím ani vrcholovým manažerkám.

S diagnostikou vám pomůže fyzioterapeut, který se zabývá problematikou pánevního dna. Nejčastěji jsou to certifikovaní absolventi odborného kurzu Ludmily Mojžíšové. Po celkovém vyšetření pohybového aparátu stanoví fyzioterapeut další léčebný postup. Zpravidla se jedná o techniky uvolňující měkké tkáně v oblasti pánve, mobilizace kostrče, žeber a samozřejmě cvičení na neurofyziologickém podkladě, kterým žena aktivuje svaly pánevního dna a zamezí tak navrácení potíží.

Dva soutěžící vyhrají dárkový poukaz na individuální fyzioterapii (60 minut) – komplexní diagnostiku pohybového aparátu a terapii zjištěných dysbalancí.

Soutěžit bylo možné do 16. 3. 2018 do 23:59 hodin. Pozor! Soutěž je pouze pro registrované.

Nápovědu najdete zde.

Výherci: T. Šimáková, J. Pětivoký

 

Zdroj: Mgr. Iva Bílková, FYZIOklinika

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.